Fotbalisté Realu Madrid oslavují gól. | foto: Reuters

Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli Elche a na Barcelonu ztrácejí osm bodů

• 0
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 21. kole španělské ligy i díky dvěma trefám Karima Benzemy nad posledním Elche 4:0. Obhájce titulu ztrácí na vedoucí Barcelonu osm bodů.

Real, který v sobotu ovládl klubové mistrovství světa, rozhodl o triumfu v úvodním dějství, kdy se prosadil třikrát. Skóre otevřel v osmé minutě Asensio, poté se dvakrát z pokutového kopu trefil Benzema. První proměněnou penaltou se osamostatnil od Raúla na druhém místě historicky nejlepších ligových střelců Realu. V součtu s těmito góly jich má 230, pořadí vévodí s 311 brankami Cristiano Ronaldo. Konečný výsledek stanovil v 80. minutě střídající Modrič.

Beznadějně poslední Elche, jež minule vyhrálo poprvé v ligové sezoně, má dvanáctibodové manko na první příčku zaručující záchranu.

Španělská liga - 21. kolo: Real Madrid - Elche 4:0 (31. a 45.+1 obě z pen. Benzema, 8. Asensio, 80. Modrič).

Real Madrid CF - Elche CF 4:0 (3:0)

Branky: 8. Asensio, 31. Benzema, 45+1. Benzema, 80. Modrić. Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez. ŽK:84. Díaz - 30. Roco, 53. Gumbau, 72. D. González. Diváci: 44 319.

Real Madrid CF Lunin – Carvajal (68. Odriozola), Militão, Nacho Fernández, Alaba – Valverde (68. Tchouaméni), Camavinga, Ceballos (68. Modrić) – Asensio (81. Arribas), Benzema /C/ (78. Díaz), de Goes.

Elche CF Badía – González (73. Lirola), Roco (57. Verdú), Magallán – Carmona, Gutiérrez (57. Cheikh), Gumbau, Clerc – Chaves /C/ (57. Morente), Nteka (66. Boyé) – Ponce.