Hráči Realu Madrid Vinícius Jr. a Eder Militao se radují z gólu ve čtvrtfinále...

Hráči Realu Madrid Vinícius Jr. a Eder Militao se radují z gólu ve čtvrtfinále Španělského poháru proti městskému rivalovi. | foto: ČTK

Real otočil derby s Atléticem a postoupil do semifinále Španělského poháru

• 4
Fotbalisté Realu Madrid otočili ve čtvrtfinále Španělského poháru městské derby s Atléticem a po výhře 3:1 po prodloužení postoupili mezi čtyři nejlepší. Skončili naopak loňští finalisté z Valencie, kteří v druhém dnešním utkání podlehli Bilbau 1:3. Baskický klub prošel do semifinále počtvrté za sebou, na trofej ale čeká už 39 let.

Real prohrával od 19. minuty, kdy se trefil hostující Álvaro Morata. Vyrovnání zařídil až v 79. minutě Rodrygo. V prodloužení dostal Atlético do nepříjemné situace Stefan Savič, který si během dvou minut vysloužil dvě žluté karty a oslabený tým po jeho vyloučení inkasoval. O postupu Realu rozhodl gólem Karim Benzema, skóre pak v nastavení ještě zpečetil Vinícius.

Už ve středu si první dvě místa v semifinále zajistily Barcelona, která vyřadila San Sebastian, a Osasuna. Klub z Pamplony zdolal 2:1 po prodloužení Sevillu a postoupil mezi čtyři nejlepší po deseti letech.