Zraněný španělský rozhodčí

Zraněný španělský rozhodčí - Rozhodčí Jesús Téllez Sánchez byl v Castellónu sedm minut před koncem utkání Španělského poháru mezi třetiligovým CD Castellón a elitní Valencií zasažen a zraněn hozeným předmětem poté, co nařídil penaltu ve prospěch hostů.

Při bitce zahynul fanoušek

• 8
Madrid - Při násilnostech během úterního zápasu prvního kola Španělského poháru zemřel jedenatřicetiletý příznivec La Coruni, jenž podlehl zraněním, která utržil v bitce s fanoušky domácího celku Santiago Compostela. Při potyčkách bylo zraněno dalších osm lidí bylo při potyčkách zraněno. Domácí celek v zápase prohrál 0:1.

Manuel Rios Suarez, otec dvou dětí, zemřel při převozu do nemocnice v Santiagu na četná vnitřní zranění. Snaha lékařů o oživovací pokusy se minula účinkem.

Podle informací agentury AP nešťastníka zkopali dokonce příznivci vlastního klubu, když se podle svědků beznadějně pokusil zabránit střetům s násilníky opačného tábora, a přivodili mu smrtelná zranění jater.

Rios Suarez je první obětí násilí na španělských fotbalových stadionech za posledních pět let. Naposledy 8. prosince 1998 přišel o život fanoušek Realu Sociedad San Sebastian během zápasu s Atlétikem Madrid.

Fanoušci se servali i během utkání mezi třetiligovým CD Castellón a elitní Valencií a zápas se kvůli výtržnostem ani nedohrál. Sedm minut před koncem za stavu 1:1 byl rozhodčí Jesús Téllez Sánchez zasažen a zraněn hozeným předmětem.

Těsně předtím sudí nařídil penaltu ve prospěch hostů. Španělská federace rozhodla, že zápas bude dohrán v jiném termínu a začne pokutovým kopem.

Senzací úterního programu byla porážka desátého celku španělské ligy Athletika Bilbao na hřišti třetiligového týmu Gimnastica Torrelavega (1:2). Bilbao je přitom klubem s největším počtem finálových účastí ve Španělském poháru.