Sokratis Papastathopulos z Arsenalu se modlí před zápasem Premier League.

Sokratis Papastathopulos z Arsenalu se modlí před zápasem Premier League. | foto: Reuters

Léčba Ljungbergem selhává, Arsenal prohrál. Dúbravka byl znovu hvězdou

• 19
Fotbalisté Arsenalu neuspěli ani v druhém utkání pod švédským trenérem Fredrikem Ljungbergem. V 15. kole anglické ligy selhali proti hostům z Brightonu 1:2. Londýnský tým tak setrvává v hluboké krizi, už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977.

V tabulce je Arsenal desátý, s náskokem pouhých pěti bodů na pásmo sestupu.

Po odvolání Španěla Unaie Emeryho remizoval Arsenal v neděli v prvním duelu pod koučem Ljungbergem 2:2 s nováčkem z Norwiche a nyní dopadl slavný klub ještě hůř.

Na vedoucí trefu Adama Webstera z 36. minuty ještě dokázal zareagovat po mírném zlepšení po přestávce vyrovnáním Alexandre Lacazette, ale definitivní ránu domácím zasadil v 80. minutě Neal Maupay. Brighton tak vyhrál na Arsenalu poprvé v historii.

Stejný počet bodů jako Arsenal mají ve středu tabulky Newcastle a Sheffield United, kteří se střetli v druhém dnešním duelu. Fotbalisté Newcastle vyhráli 2:0 po trefách Allana Saint-Maximina a Jonjo Shelveyho. Hvězdou zápasu byl ale jejich slovenský brankář Martin Dúbravka, jenž se blýskl několika vynikajícími zákroky proti velkým šancím domácích.

Jonjo Shelvey z Newcastlu s duhovou kapitánskou páskou

Kromě výkonu bývalého brankáře Liberce a Sparty se po zápase mluvilo o kontroverzní brance Shelveyho ze 70. minuty. Anglickému záložníkovi posunul míč do šance hlavičkou Andy Carroll, jenž byl podle asistenta rozhodčího v ofsajdu. Sudí to signalizoval zvednutým praporkem a domácí přestali hrát, nicméně Shelvey akci dokončil a skóroval. VAR následně potvrdil, že Carroll v ofsajdu nebyl, a gól platil.

Anglická liga - 15. kolo: Sheffield United - Newcastle 0:2 (15. Saint-Maximin, 70. Shelvey), Arsenal - Brighton 1:2 (50. Lacazette - 36. Webster, 80. Maupay).

Arsenal FC - Brighton & Hove Albion FC 1:2 (0:1)

Branky: 51. A. Lacazette - 36. Webster, 80. Maupay. Rozhodčí: Scott – Bennett, Davies. ŽK:20. Bellerín, 45+1. Papastathopoulos, 68. David Luiz - 60. Groß.

Arsenal FC Leno – Bellerín, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac (72. Tierney) – Xhaka, Torreira – Aubameyang (C), Willock (46. Pépé), Özil – A. Lacazette (77. Martinelli).

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Webster, Dunk (C), D. Stephens – Alzate (88. Duffy), D. Pröpper, Mooy, Burn – Groß (80. Trossard), Connolly (76. Montoya) – Maupay.

Přejít na on-line reportáž

Sheffield United FC - Newcastle United 0:2 (0:1)

Branky: 16. Saint-Maximin, 70. Shelvey. Rozhodčí: Attwell – West, Eaton. ŽK:49. Sharp, 87. Freeman. Diváci: 30 409.

Sheffield United FC D. Henderson – Basham (75. Freeman), Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (72. McGoldrick), Fleck, Stevens – McBurnie, Sharp (C) (63. Mousset).

Newcastle United Dúbravka – Manquillo, F. Fernández, Clark, P. Dummett, Willems – Almirón (88. Krafth), Hayden, Shelvey (C), Saint-Maximin (81. Atsu) – Carroll (72. Joelinton).