Erling Haland (vlevo) a Phil Foden z Manchesteru City slaví jeden z gólů v...

Erling Haland (vlevo) a Phil Foden z Manchesteru City slaví jeden z gólů v derby proti United. | foto: AP

Manchesterské derby nabídlo devět gólů. City smetlo United a Haaland dal hattrick

• 16
Víkend městských derby v devátém kole Premier League pokračoval tím manchesterským, když City smetlo United 6:3. Divokou přestřelku dirigovali Haaland a Foden, kteří zapsali hattrick, první jmenovaný přidal dvě asistence. Hosté jen v závěru výsledek korigovali.

Svěřenci trenéra Guardioly rozhodli manchesterské derby již v prvním poločase. Skóre otevřel v osmé minutě Foden po zpětné přihrávce do pokutového území. Pak se Haaland nejprve prosadil hlavou po rohovém kopu a následně opět po spolupráci s De Bruynem akrobaticky zakončil ve skluzu.

Těsně před koncem poločasu si Haaland připsal ještě asistenci u druhého Fodenova gólu. Anglický reprezentant zaznamenal 50. soutěžní branku v dresu City. Od začátku sezony 2020/21 inkasovali United v prvních poločasech čtyři góly již počtvrté, což je nejhorší bilance v lize.

Phil Foden z Manchesteru City oslavuje svůj gól v derby proti United.

Po změně stran snížil Antony, v 64. minutě ale opět udeřil Haaland. Dvaadvacetiletý Nor se stal prvním hráčem Premier League, který dokázal vstřelit hattrick ve třech po sobě jdoucích domácích zápasech.

„Gólů mohlo být klidně víc, hlavně po změně stran jsme polevili a náš výkon nebyl ideální. Druhou půli jsme dokonce prohráli, takže pořád máme na čem pracovat,“ citoval po utkání Haalanda server BBC.

V sezoně má na kontě po osmi odehraných zápasech už 14 branek a s náskokem vede tabulku střelců. Bodový účet ještě záhy navýšil asistencí na třetí Fodenovu trefu.

Londýnské derby ovládl Arsenal, Liverpool bere bod, West Ham konečně zvítězil

„Několikrát jsem říkal, že nám pouze předvádí to, co už dokázal během angažmá v Norsku, Rakousku a Německu. Kvalita našeho týmu mu samozřejmě pomáhá, ale rozhodně jsme ho tu neučili hrát fotbal,“ řekl trenér Pep Guardiola.

V závěru zápasu zkorigoval skóre dvěma góly Martial, ale na třetím prohraném derby United v řadě to nic nezměnilo. V pořadí 187. manchesterské derby bylo gólově nejbohatší v historii.

Program nedělního 9. kola Premier League: Manchester City - Manchester United 6:3 (8., 44. a 73. Foden, 34., 37. a 64. Haaland - 84. a 90.+1 z pen. Martial, 56. Antony), Leeds - Aston Villa 0:0.

Manchester City - Manchester United 6:3 (4:0)

Branky: 8. Foden, 34. Haaland, 37. Haaland, 44. Foden, 65. Haaland, 73. Foden - 56. Antony, 84. Martial, 90+1. Martial. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:2. Dalot, 23. Malacia, 80. Fernandes.

Manchester City Ederson – Walker (41. Gómez), Akanji, Aké, Cancelo – De Bruyne (75. Laporte), Gündoğan (C) (75. Palmer), B. Silva – Foden (75. Mahriz), Haaland, Grealish (75. Álvarez).

Manchester United de Gea – Dalot, Varane (40. Lindelöf), L. Martínez, Malacia (46. Shaw) – McTominay (59. Casemiro), Eriksen – Antony, Fernandes (C), Sancho (70. Fred) – Rashford (59. Martial).

Přejít na on-line reportáž

Leeds United - Aston Villa FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Attwell – Cann, Lennard. ŽK:26. Sinisterra, 35. Roca, 83. Koch - 6. Augustinsson, 64. Bailey. ČK:48. Sinisterra. Diváci: 36 582.

Leeds United Meslier – Kristensen (68. Ayling), Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca (58. Firpo) – Sinisterra, Aaronson (79. Klich), Harrison (79. Summerville) – Rodrigo (68. Bamford).

Aston Villa FC E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Augustinsson (45+4. Bednarek) – Ramsey (83. Ings), Luiz, McGinn (C) – Bailey (64. Buendía), Watkins, Coutinho.