Záložník Kevin de Bruyne z Manchesteru City se raduje ze svého gólu. | foto: AP

United zkazili i duel na Aston Ville. Nezastavitelné City zdolalo i Chelsea

• 47
Fotbalisté Manchesteru City jsou k nezastavení. V souboji prvního s druhým porazili 1:0 Chelsea a v čele Premier League mají už třináctibodový náskok. Poslední Norwich po šesti porážkách vyhrál, zdolal matný Everton. Manchester United vedl na Aston Ville o dvě branky, ale nakonec má jen bod za remízu 2:2.

Byla to možná jedna z posledních šancí, jak obhájce titulu vykolejit, nebo aspoň přibrzdit. Ne, Chelsea se to nepovedlo.

Šlágr 22. kola a duel posledních finalistů Ligy mistrů rozhodl v 70. minutě domácí kapitán Kevin De Bruyne. Manchester City vyhrál podvanácté za sebou a za obhajobou titulu ho sotva už bude někdo zastavovat.

Domácí byli celý zápas nebezpečnější, Chelsea dokonce poprvé pod koučem Tuchelem nevystřelila v prvním poločase ligového utkání na branku.

Domácí nakonec převahu přetavili ve vítězství zásluhou De Bruyneho, jenž si za vápnem navedl míč do středu a technickou střelou nedal Kepovi šanci.

Obhájci titulu porazili svého nejbližšího pronásledovatele i podruhé v sezoně nejtěsnějším rozdílem.

Chelsea může přijít v neděli o druhé místo, Liverpoolu stačí k posunu v tabulce bodovat doma s Brentfordem.

Manchester United se na rozdíl od svého městského rivala souží, před dvěma týdny podlehl doma Wolverhamptonu a v součtu se sobotním duelem má z posledních čtyř zápasů jednu výhru.

Ani na Aston Ville, která prohrála tři z předchozích čtyř ligových zápasů, nezabral. Mimochodem, soupeři se potkali znovu po pěti dnech od utkání v Anglickém poháru, kdy doma vyhráli United 1:0.

I v Birminhamu vedl. Pomohl mu kuriózní moment ze šesté minuty. Fernandesovu střelu z dálky chtěl gólman Martínez schovat v náručí, míč si ale srazil mezi nohama do branky. ´

Portugalský záložník přidal ve druhé půli ještě jednu trefu, svou sedmou v sezoně. Opět po kiksu domácích, tentokrát v rozehrávce, když Sanson zpětnou přihrávkou „vyslal“ do šance Freda a ten předal Fernandesovi.

Domácí ale v závěru dokázali zápas srovnat. V 77. minutě snížil Ramsey a o pět minut později se při svém debutu trefil na zadní tyči Coutinho, jenž v birminghamském klubu hostuje z Barcelony.

Newcastle v přímém souboji dvou týmů bojujících o záchranu neudržel vedení nad Watfordem a remizoval 1:1.

Po krásné trefě Saint-Maximina z úvodu druhé půle hráči Newcastlu vypadli z role, hosté měli spoustu šancí, něco zachránil Dúbravka. Ani slovenský gólman však nestačil na hlavičku Pedra z 87. minuty, střelce neuhlídal bek Trippier, čerstvá a drahá posila z Atlétika Madrid.

Newcastle, ač má od loňského podzimu za zády bohaté majitele ze Saúdské Arábie, má zoufalé výsledky, z dvaceti zápasů vyhrál jediný - v prosinci nad Burnley, které je poslední, ale má o o tři utkání méně.

Dno totiž opustil Norwich, vyhrál po šesti porážkách za sebou. Odnesl to Everton, jedno z obrovských zklamání dosavadního průběhu sezony. Odnese to i kouč Benítez? Everton vyhrál jediné z posledních třinácti ligových utkání.

V Norwichi dostal dva slepené góly během dvou minut v úvodu utkání a pořádně se nevzpamatoval. Richarlison po hodině hry snížil, ale to bylo všechno.

Ze sobotního programu vypadlo kvůli nákaze koronaviru a množství zraněných hráčů v domácím týmu utkání Burnley - Leicester.  Vedení soutěže vyhovělo ze stejného důvodu žádosti Arsenalu a odložilo nedělní derby na hřišti Tottenhamu.

V této sezoně je to už 21. odložený zápas Premier League.

Výsledky 22. kola: Manchester City - Chelsea 1:0 (70. De Bruyne), Newcastle - Watford 1:1 (49. Saint-Maximin - 87. Pedro), Norwich - Everton 2:1 (16. vlastní Keane, 18. Idah - 60. Richarlison), Wolverhampton - Southampton 3:1 (36. Jiménez z pen., 59. Coady, 90.+1 Traoré - 84. Ward-Prowse), Aston Villa - Manchester United 2:2 (77. Ramsey, 82. Coutinho - 6. a 67. Fernandes).