Petrželův Petrohrad drží ligovou neporazitelnost

Praha - Fotbalisté Petrohradu, svěřenci českého trenéra Vlastimila Petržely, v neděli zdolali v ruské lize díky Aršavinově brance Jaroslavl 1:0 a i po sedmém kole drží jako jeden ze dvou týmů neporazitelnost. V tabulce figurují na druhém místě jen vinou horšího skóre za moskevským Torpedem, které zvítězilo nad Samarou.

Poslední ruský mistr tým CSKA Moskva poprvé v letošním ročníku prohrál. Jeho přemožitelem se stal jiný moskevský celek domácí Lokomotiv. Zápas rozhodl jediným gólem utkání ve druhém poločase Chochlov a hostím potom nepomohl ani příchod českého reprezentanta Jiřího Jarošíka, jeho trenér poslal do hry dvacet minut před koncem.

Úřadující mistr v prvních čtyřech kolech remizoval a po dalších dvou vítězstvích přišla nyní porážka.

V čele tabulky dál zůstává další moskevský celek Torpedo, který zvítězili 5:2 v Samaře. Domácí přišli v 29. minutě o vyloučeného Kolodina, přesto dokázal svým druhým gólem v zápase vyrovnat Karjaka. V závěru však hosté početní převahu využili ke vstřelení tří gólů.

Nedařilo se moskevskému Dynamu, které vede další český trenér Jaroslav Hřebík. Jeho svěřenci v domácím prostředí pouze remizovali 0:0 s celkem Rubinu Kazaň, v jehož kádru působí Jiří Novotný, Čížek, Dostálek a Petrouš. Pro domácí mužstvo je to pátý nerozhodný výsledek ze sedmi dosavadních utkání.

V brance Saturnu Ramenskoje dostal konečně příležitost brankář Antonín Kinský a premiéra na ruské prvoligové scéně mu vyšla: udržel v Krasnodaru čisté konto.

Výsledky 7. kola: Lokomotiv Moskva - CSKA Moskva 1:0, Rostov - Volgograd 4:1, Dynamo Moskva - Kazaň 0:0, Krasnodar - Ramenskoje 0:0, Spartak Moskva - Perm 6:0, Vladikavkaz - Metallurg Moskva 1:0, Samara - Torpedo Moskva 2:5, Petrohrad - Jaroslavl 1:0.