Petráš se Straceným na úvod uhráli remízu

• 8
Edinburgh - Hned čtyři někdejší fotbalisté z české ligy nastoupili za Hearts v utkání pětadvacátého kola skotské ligy. Na hřišti Dundee United se kromě Rudolfa Skácela a Michala Pospíšila představily i nové posily Luděk Stracený a Martin Petráš. Zápas skončil smírným výsledkem 1:1.

Druhý tým ligy prohrával na hřišti soupeře od prvního poločasu 0:1, alespoň bod mu sedm minut před koncem zajistil z penalty Paul Hartley.

Fotbalisté Celtiku zdolali i díky jedné brance Roye Keanea 2:1 Falkirk a v čele skotské ligy mají už desetibodový náskok na Hearts.

Hibernian deklasoval sedmi góly poslední Livingston a posunul se na třetí místo. Předstihl obhájce titulu Glasgow Rangers, kteří dál tápou a podlehli v Aberdeenu 0:2.

Výsledek - 25. kolo:
Dundee United - Hearts 1:1, Aberdeen - Glasgow Rangers 2:0, Celtic Glasgow - Falkirk 2:1, Dunfermline - Inverness 2:2, Hibernian - Livingston 7:0, Kilmarnock - Motherwell 2:0.

Nizozemsko
A m s t e r d a m - Hattrick gruzínského fotbalisty Šoty Arveladzeho pomohl fotbalistům Alkmaaru v úterním zápase nizozemské ligy k vítězství 5:0 na hřišti posledního Roosendaalu.

Dvaatřicetiletý útočník se rozstřílel po přestávce a zvýraznil poločasové vedení 2:0. Navíc se dostal do čela pořadí kanonýrů. Na svém kontě má nyní 20 gólů.

Fotbalový brankář Jaroslav Drobný zahájil angažmá v nizozemském Haagu porážkou. V ligovém zápase s Bredou třikrát inkasoval. Breda je sice jen o příčku výše, ale utkání jí vyšlo o sto procent lépe než domácím.

Závěr vítězného zápasu Ajaxu sledoval jen z lavičky Tomáš Galásek. Proti Tilburgu, kde strávil čtyři roky a kde stále bydlí, dostal v prvním poločase žlutou kartu a do druhého už nenastoupil. Zdeněk Grygera bránil těsný náskok amsterodamského klubu až do konce.

Výsledky - 23. kolo:
Roosendaal - Alkmaar 0:5, Sparta Rotterdam - Groningen 1:0, Haag - Breda 0:3, Utrecht - PSV Eindhoven 1:2, Almelo - Heerenveen 1:1, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 1:2, Kerkrade - Waalwijk 1:0, Arnhem - Twente Enschede 1:2, Ajax Amsterodam - Tilburg 1:0.