Josef Šural ještě v dresu Sparty (ilustrační snímek)

Josef Šural ještě v dresu Sparty (ilustrační snímek) | foto: Michal Šula, MAFRA

Sbírá jen minuty, teď dal i gól. Šural se poprvé trefil za Alanyaspor

  • 2
Bývalý sparťanský kapitán Josef Šural si připsal první branku za Alaynaspor, v duelu 23. kola turecké ligy proti fotbalistům Kasimpasy pečetil coby náhradník vítězství 3:0.

Šural přišel do Alanyasporu v zimě z pražské Sparty a zatím se do týmu plnohodnotně neprosadil, většinou střídá na závěrečné okamžiky zápasů, v pěti startech nasčítal pouhých 14 minut.

Možná mu blíže do základní sestavy pomůže premiérová branka, kterou český fotbalista vstřelil v 89. minutě a uzavřel skóre na 3:0.

Výsledky - 23. kolo: Göztepe - Trabzonspor 1:3, Rizespor - Malatyaspor 3:0, Sivasspor - Antalyaspor 1:2, Alanyaspor - Kasimpasa 3:0 (třetí gól domácích Šural), Ankaragücü - Erzurum 2:1, Konyaspor - Kayserispor 0:1, Galatasaray - Akhisar 1:0, Basaksehir - Bursaspor 3:0.

Turecká liga

Tým Z V R P S B
1. Basaksehir 23 15 6 2 36:11 51
2. Galatasaray 23 13 6 4 46:24 45
3. Besiktas 22 11 6 5 42:28 39
4. Trabzonspor 23 10 6 7 40:33 36
5. Malatyaspor 23 9 7 7 34:28 34
6. Konyaspor 23 8 10 5 29:24 34
7. Antalyaspor 23 9 5 9 24:32 32
8. Sivasspor 23 8 7 8 33:34 31
9. Alanyaspor 23 9 4 10 25:26 31
10. Kayserispor 23 8 7 8 21:28 31
11. Kasimpasa 23 9 2 12 39:44 29
12. Rizespor 23 6 10 7 30:30 28
13. Ankaragücü 23 8 3 12 22:36 27
14. Göztepe 23 8 1 14 25:32 25
15. Fenerbahce 22 5 9 8 23:29 24
16. Bursaspor 23 4 12 7 19:26 24
17. Erzurum 23 4 9 10 24:31 21
18. Akhisar 23 4 6 13 22:38 18

Druhá anglická liga (Championship)

Ve druhé anglické nejvyšší soutěži debutoval osmnáctiletý talent Jan Žambůrek, který při vítězství 5:1 nad Hullem naskočil na posledních šest minut do sestavy Brentfordu.

Výsledky - 34. kolo: Birmingham - Blackburn 2:2, Brentford - Hull 5:1, Leeds - Bolton 2:1, Middlesbrough - QPR 2:0, Millwall - Preston 1:3, Norwich - Bristol 3:2, Reading - Rotherham 1:1, Sheffield Wednesday - Swansea 3:1, Stoke - Aston Villa 1:1, Wigan - Ipswich 1:1, West Bromwich - Sheffield United 0:1.

Anglická druhá liga (Championship)

Tým Z V R P S B
1. Norwich 34 19 9 6 68:44 66
2. Sheffield United 34 19 7 8 59:34 64
3. Leeds 33 19 7 7 55:37 64
4. West Bromwich 34 17 9 8 67:43 60
5. Middlesbrough 33 15 12 6 38:24 57
6. Bristol 32 15 8 9 42:33 53
7. Derby 32 14 9 9 43:37 51
8. Birmingham 33 11 14 8 51:42 47
9. Nottingham 33 11 14 8 46:38 47
10. Preston 34 12 11 11 53:48 47
11. Aston Villa 34 10 15 9 57:53 45
12. Swansea 33 12 8 13 43:42 44
13. Hull 33 12 8 13 46:47 44
14. Blackburn 34 11 11 12 45:52 44
15. Sheffield Wednesday 33 11 11 11 39:48 44
16. Brentford 32 11 10 11 55:44 43
17. Stoke 34 9 14 11 35:42 41
18. QPR 33 11 6 16 41:52 39
19. Wigan 33 9 8 16 33:47 35
20. Millwall 33 8 10 15 36:48 34
21. Reading 34 6 12 16 35:50 30
22. Rotherham 34 5 15 14 34:54 30
23. Bolton 34 6 8 20 22:53 26
24. Ipswich 34 3 12 19 26:57 21

Skotská liga

V zápase 27. kola skotské fotbalové ligy se proti sobě postavili čeští brankáři Zdeněk Zlámal z Hearts a Václav Hladký v dresu St. Mirrenu. Oba jednou inkasovali a utkání jejich týmů skončilo nerozhodně 1:1. Další brankář Tomáš Černý byl při výhře Aberdeenu 2:0 na půdě St. Johnstone pouze na lavičce.

V českém souboji inkasoval jako první Hladký, jehož překonal v 56. minutě hlavou Dikamona. V 66. minutě si ale po rohovém kopu srazil míč do vlastní brány Clare a vzal Zlámalovi šanci na čisté konto. Bývalý brankář Olomouce, pražských Bohemians nebo Zlína přitom dostal šanci mezi třemi tyčemi po deseti zápasech a poprvé v tomto kalendářním roce.

Hearts zůstávají po remíze na pátém místě. St. Mirren je stále poslední, na jedenáctý Hamilton ztrácí čtyři body.

Výsledky - 27. kolo: FC Dundee - Hibernian 2:4, Hearts - St. Mirren 1:1, Livingston - Kilmarnock 1:0, St. Johnstone - Aberdeen 0:2, Hamilton - Glasgow Rangers 0:5, Celtic Glasgow - Motherwell 4:1.

Skotská liga

Tým Z V R P S B
1. Celtic Glasgow 27 20 3 4 64:15 63
2. Glasgow Rangers 27 16 7 4 60:20 55
3. Aberdeen 27 15 5 7 45:31 50
4. Kilmarnock 27 13 7 7 37:27 46
5. Hearts 27 13 5 9 33:32 44
6. Hibernian 27 10 8 9 40:30 38
7. St. Johnstone 27 11 5 11 27:34 38
8. Motherwell 27 11 3 13 30:39 36
9. Livingston 27 9 7 11 28:28 34
10. FC Dundee 27 4 6 17 24:56 18
11. Hamilton 27 5 3 19 17:58 18
12. St. Mirren 27 3 5 19 20:55 14

Rakouská liga

Výsledky - 19. kolo: Linec - Austria Vídeň 2:0, Admira - Innsbruck 3:0, Wolfsberg - Altach 0:0, Hartberg - St. Pölten 1:1, Mattersburg - Štýrský Hradec 1:1, Rapid Vídeň - Salcburk 2:0.

Rakouská liga

Tým Z V R P S B
1. Salcburk 19 15 3 1 46:18 48
2. Linec 19 10 7 2 33:18 37
3. St. Pölten 19 8 6 5 24:21 30
4. Wolfsberg 19 7 7 5 29:25 28
5. Štýrský Hradec 19 6 9 4 25:20 27
6. Austria Vídeň 19 8 3 8 24:22 27
7. Hartberg 19 7 3 9 30:38 24
8. Rapid Vídeň 19 6 5 8 19:25 23
9. Mattersburg 19 5 5 9 24:35 20
10. Innsbruck 19 4 5 10 17:29 17
11. Altach 19 3 6 10 26:28 15
12. Admira 19 3 5 11 20:38 14

Švýcarská liga

Výsledky - 22. kolo: Sion - St. Gallen 2:2, Xamax Neuchatel - Basilej 0:2, FC Curych - Lucern 1:1, Lugano - Young Boys Bern 0:1, Thun - Grasshopper Curych 1:1.

Švýcarská liga

Tým Z V R P S B
1. Young Boys Bern 22 19 2 1 63:21 59
2. Basilej 22 11 7 4 42:34 40
3. Thun 22 10 6 6 44:31 36
4. FC Curych 22 7 8 7 31:32 29
5. St. Gallen 22 8 4 10 34:41 28
6. Sion 22 7 5 10 35:36 26
7. Lucern 22 8 2 12 32:42 26
8. Lugano 22 5 8 9 32:38 23
9. Xamax Neuchatel 22 4 7 11 29:47 19
10. Grasshopper Curych 22 5 3 14 23:43 18

Slovenská liga

Výsledky - 20. kolo: Podbrezová - Ružomberok 0:1 (60. Mustedanagič), Senica - Žilina 0:1 (22. Tomič), Sereď - Slovan Bratislava 0:1 (24. Šporar), Trnava - Dunajská Streda 3:1 (35. a 69. Yilmaz, 48. Markoski - 38. Abdulrahman), Zlaté Moravce - Trenčín 3:1 (15. Richtarech, 54. Švec, 59. Ďubek z pen. - 79. Bukari), Michalovce - Nitra 0:0.

Slovenská liga

Tým Z V R P S B
1. Slovan Bratislava 20 16 4 0 49:17 52
2. Dunajská Streda 20 11 5 4 39:26 38
3. Žilina 20 11 5 4 35:22 38
4. Ružomberok 20 9 7 4 34:20 34
5. Michalovce 20 8 4 8 25:31 28
6. Trnava 20 7 4 9 27:23 25
7. Nitra 20 7 4 9 27:28 25
8. Sereď 20 7 4 9 22:28 25
9. Trenčín 20 6 3 11 27:35 21
10. Podbrezová 20 6 2 12 21:32 20
11. Senica 20 3 6 11 19:40 15
12. Zlaté Moravce 20 4 2 14 17:40 14

Dánská liga

Výsledky - 23. kolo: Aalborg - Sönderjyske 3:0, Vejle - Nordsjaelland 1:3, Hobro - Esbjerg 2:0, Horsens - Odense 1:2, Aarhus - Midtjylland 1:2, Bröndby Kodaň - Randers 2:1.

Dánská liga

Tým Z V R P S B
1. FC Kodaň 22 17 2 3 57:19 53
2. Midtjylland 23 16 5 2 55:21 53
3. Bröndby Kodaň 23 10 4 9 38:34 34
4. Odense 23 9 6 8 30:30 33
5. Esbjerg 23 9 5 9 28:31 32
6. Nordsjaelland 23 8 7 8 36:34 31
7. Aalborg 23 8 7 8 31:30 31
8. Randers 23 8 7 8 27:30 31
9. Horsens 23 8 7 8 30:39 31
10. Aarhus 23 7 9 7 27:27 30
11. Sönderjyske 23 5 7 11 23:34 22
12. Hobro 23 5 5 13 19:39 20
13. Vendsyssel 22 5 4 13 20:36 19
14. Vejle 23 4 7 12 20:37 19

Nizozemská liga

Výsledky - 23. kolo: Venlo - Almelo 0:1, Utrecht - Excelsior Rotterdam 0:0, Sittard - Heerenveen 2:4, Zwolle - Graafschap 0:3, Breda - Groningen 0:0, Haag - Ajax Amsterdam 1:5, Emmen - Arnhem 0:3, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 1:1, Tilburg - Alkmaar 2:1.

Nizozemská liga

Tým Z V R P S B
1. PSV Eindhoven 23 18 4 1 74:16 58
2. Ajax Amsterdam 23 18 2 3 82:20 56
3. Feyenoord Rotterdam 23 13 4 6 48:29 43
4. Alkmaar 23 12 4 7 47:28 40
5. Arnhem 23 10 6 7 40:31 36
6. Almelo 23 11 2 10 41:42 35
7. Utrecht 23 9 6 8 36:33 33
8. Venlo 23 8 5 10 29:40 29
9. Groningen 23 8 4 11 27:32 28
10. Tilburg 23 8 4 11 35:42 28
11. Heerenveen 23 6 9 8 49:52 27
12. Haag 23 7 6 10 32:47 27
13. Sittard 23 7 5 11 38:52 26
14. Excelsior Rotterdam 23 7 5 11 32:54 26
15. Zwolle 23 7 4 12 27:39 25
16. Emmen 23 6 6 11 28:52 24
17. Graafschap 23 6 3 14 25:51 21
18. Breda 23 4 5 14 22:52 17

Belgická liga

Výsledky - 27. kolo: Gent - Standard Lutych 2:1, Eupen - Waregem 2:3, Cercle Bruggy - Ostende 2:2, Waasland-Beveren - Kortrijk 2:6, Mouscron - Lokeren 1:0, Anderlecht - FC Bruggy 2:2, Genk - Antverpy 0:0, St. Truiden - Charleroi 3:1.

Belgická liga

Tým Z V R P S B
1. Genk 27 17 7 3 58:27 58
2. FC Bruggy 27 14 8 5 58:30 50
3. St. Truiden 27 12 10 5 46:32 46
4. Standard Lutych 27 13 7 7 42:30 46
5. Antverpy 27 13 7 7 36:29 46
6. Anderlecht 27 12 6 9 43:33 42
7. Gent 27 12 5 10 46:43 41
8. Charleroi 27 11 5 11 39:39 38
9. Kortrijk 27 10 7 10 40:39 37
10. Mouscron 27 10 5 12 29:30 35
11. Waregem 27 8 7 12 44:53 31
12. Eupen 27 9 2 16 31:50 29
13. Cercle Bruggy 27 7 7 13 32:52 28
14. Ostende 27 6 8 13 27:47 26
15. Waasland-Beveren 27 5 10 12 32:44 25
16. Lokeren 27 4 5 18 24:49 17

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.