Český brankář ve službách skotského celku Hearts Zdeněk Zlámal vychytal čisté...

Český brankář ve službách skotského celku Hearts Zdeněk Zlámal vychytal čisté konto v utkání se slavným Celtic Glasgow a přispěl k výhře 1:0. | foto: Profimedia.cz

Zlámal znovu udržel čisté konto, ale Hearts poprvé ztratili body

• 0
Český brankář Zdeněk Zlámal udržel ve skotské fotbalové lize podruhé za sebou a počtvrté v sezoně čisté konto. Jeho spoluhráči v dresu Hearts se však v utkání s Livingstonem neprosadili a vedoucí tým tabulky v šestém kole remízou 0:0 poprvé ztratil body.

Druhá anglická liga

Výsledky - 9. kolo: Wigan - Bristol 1:0, Aston Villa - Sheffield Wednesday 1:2, Derby - Brentford 3:1, Ipswich - Bolton 0:0, Leeds - Birmingham 1:2, Middlesbrough - Swansea 0:0, Nottingham - Rotherham 1:0, Reading - Hull 3:0, Sheffield United - Preston 3:2, Stoke - Blackburn 2:3, West Bromwich - Millwall 2:0, QPR - Norwich 0:1.

Skotská liga

Hearts nevyužili v zápase prvního s třetím týmem soutěže množství šancí včetně penalty. V nastavení prvního poločasu neproměnil pokutový kop nejlepší střelec skotské ligy Steven Naismith a k dosavadním pěti gólům další nepřidal.

„Jsem rozčarovaný a trochu zklamaný, hrozně moc jsme toho zahodili. Nedali jsme ani penaltu, což nám taky nepomohlo. Přitom Steven je většinou proměňuje. Myslím, že aspoň jeden gól jsme si zasloužili, i když jsme nehráli jako z partesu,“ řekl trenér Hearts Craig Levein.

Navzdory první bodové ztrátě udržel jeho tým v čele tabulky pětibodový náskok. Celtic Glasgow, který se mohl dostat na druhé místo s odstupem tří bodů na Hearts, dnes prohrál 1:2 v Kilmarnocku a je pátý.

Výsledky - 6. kolo: Aberdeen - Motherwell 1:0, FC Dundee - Hibernian 0:3, Hamilton - St. Mirren 3:0, Hearts - Livingston 0:0, Kilmarnock - Celtic Glasgow 2:1, Glasgow Rangers - St. Johnstone 5:1.

Nizozemská liga

Výsledky - 6. kolo: Almelo - Graafschap 4:0, Sittard - Tilburg 4:4, Excelsior Rotterdam - Heerenveen 3:3, Venlo - Breda 3:0, Arnhem - Haag 1:1, Feyenoord Rotterdam - Utrecht 1:0, Emmen - Zwolle 0:1, Groningen - Alkmaar 1:3, PSV Eindhoven - Ajax Amsterodam 3:0.

Belgická liga

Výsledky - 8. kolo: Waregem - Kortrijk 0:2, Waasland-Beveren - Charleroi 1:1, Eupen - Ostende 1:2, Lokeren - Mouscron 0:0, St. Truiden - Antverpy 2:0, Gent - FC Bruggy 0:4, Anderlecht - Standard Lutych 2:1, Cercle Bruggy - Genk 2:5.

Ruská liga

Zenit Petrohrad, který v dalším kole základní skupiny Evropské ligy přivítá pražskou Slavii, přestřílel v 8. kole ruské ligy Lokomotiv Moskva 5:3. Na prvním místě má náskok sedmi bodů před Rostovem a Spartakem Moskva.

Atraktivní utkání gólově odstartoval v 13. minutě Šatov, který z dálky parádně zakroutil míč na zadní tyč Guilhermeho branky. Vzápětí srovnal střelou ze střední vzdálenosti Barinov a nerozhodný stav vydržel až do přestávky.

Po změně stran Zenit rozhodl třemi góly v rozmezí dvaceti minut. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Jerochin, poté využil k zakončení svého důrazu v šestnáctce Dzjuba a v 64. minutě se podruhé trefil Šatov. Hosté přesto dokázali utkání zdramatizovat góly Alekseje Mirančuka a Smolova, poslední slovo ale měl domácí Driussi.

Sestava Zenitu Petrohrad: Luňov - Smolnikov, Ivanovič, Neto, Nabiullin - Šatov (68. Marchisio), Paredes, Kuzjajev (73. Hernani), Jerochin - Dzjuba, Driussi (90.+2 Kokorin).

Moskevské derby mezi CSKA a Spartakem skončilo nerozhodně 1:1. Hosté se ujali vedení po půlhodině hry díky přesné střele Fernanda z přímého kopu. CSKA ale dokázal v 63. minutě vyrovnat, podobně jako v zápase Ligy mistrů v Plzni se o to postaral Vlašič.

CSKA odehrál utkání v sestavě: Akinfejev - Becao, Černov, Nababkin - Fernandes, Vlašič, Obljakov, Bijol (83. Nišimura), Achmetov - Dzagojev (71. Sigurdsson), Čalov (78. Žamaletdinov).

Výsledky - 8. kolo: Krasnojarsk - Jekatěrinburg 1:2, Dynamo Moskva - Machačkala 0:1, Tula - Kazaň 2:2, FK Rostov - Ufa 0:0, Groznyj - Orenburg 1:1, Petrohrad - Lokomotiv Moskva 5:3, CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:1.

Polská liga

Výsledky - 9. kolo: Štětín - Wisla Krakov 2:1, Gdyně - Poznaň 1:0, Cracovia Krakov - Plock 3:1 Gdaňsk - Zaglebie Lubin 3:3 (za hosty gól Mareš), Legnica - Legia Varšava 1:4, Vratislav - Gliwice 4:1, Zabrze - Bialystok 1:3.

Slovenská liga

Výsledky - 9. kolo: Nitra - Michalovce 2:1 (36. Kóňa, 76. Šimončič - 28. Turik), Ružomberok - Podbrezová 3:0 (41. z pen. a 64. Tandir, 43. vlastní Baran), Slovan Bratislava - Sereď 2:1 (11. vlastní Menich, 21. Čavrič - 23. Gatarič), Trenčín - Zlaté Moravce 1:0 (28. Čatakovič), Žilina - Senica 5:0 (45.+3 Holúbek, 48. Anang, 60. Boženík, 63. Diaz, 75. Škvarka), Dunajská Streda - Trnava 3:2 (7. a 76. Divkovič, 90.+1 Pačinda - 29. a 62. Ghorbani).

Rakouská liga

Výsledky - 8. kolo: Altach - Wolfsberg 0:1, St. Pölten - Hartberg 3:0, Štýrský Hradec - Mattersburg 1:2, Austria Vídeň - Linec 0:3, Innsbruck - Admira 1:3, Salcburk - Rapid Vídeň 2:1.

1. Salcburk 8 8 0 0 20:6 24
2. Linec 8 6 1 1 13:5 19
3. St. Pölten 8 5 2 1 14:7 17
4. Wolfsberg 8 4 2 2 15:8 14
5. Austria Vídeň 8 4 1 3 9:8 13
6. Štýrský Hradec 8 3 3 2 13:13 12
7. Rapid Vídeň 8 2 3 3 9:8 9
8. Admira 8 2 1 5 7:15 7