Český útočník Matěj Vydra (druhý zleva) v objetí spoluhráčů z Derby County...

Český útočník Matěj Vydra (druhý zleva) v objetí spoluhráčů z Derby County poté, co v utkání druhé anglické ligy proti Bristolu proměnil penaltu. | foto: Profimedia.cz

Vydra se trefil popáté v sezoně a pomohl Derby County k vítězství

• 0
Útočník Matěj Vydra vstřelil už po 25 vteřinách gól a přispěl k vítězství Derby v 12. kole druhé anglické ligy 2:0 nad Nottinghamem. Bývalý fotbalista Watfordu či Udine je s pěti brankami nejlepším střelcem Derby v této sezoně a vyrovnal už svůj počin z minulého ročníku.

Vydra otevřel skóre v první minutě střelou zpoza šestnáctky a pro jeho tým to byla jediná střela na branku v úvodním poločase. Naopak Nottingham měl šance na vyrovnání a Barrie McKay dokonce trefil brankovou konstrukci.

Pět minut po přestávce domácí pojistili výhru a znovu v tom měl prsty Matěj Vydra, který tentokrát asistoval Nugentovi. Zvýšit ještě mohl Lawrence, z přímého kopu ale nastřelil břevno. Vydra odehrál 70 minut.

Obránce Daniel Pudil sledoval zápas Sheffieldu Wednesday v Boltonu z lavičky. Stoper Tomáš Kalas zvládl v dresu Fulhamu celé utkání. Kris Twardek zůstal v duelu Millwallu s Brentfordem nevyužitým náhradníkem. Rodák z Toronta hrával za české mládežnické výběry, ale už nastoupil za seniorské áčko Kanady.

Výsledky - 12. kolo: Birmingham - Cardiff 1:0, Bristol - Burton 0:0, Barnsley - Middlesbrough 2:2, Bolton - Sheffield Wednesday 2:1, Brentford - Millwall 1:0, Fulham - Preston 2:2, Leeds - Reading 0:1, Norwich - Hull 1:1, Sheffield United - Ipswich 1:0, Sunderland - QPR 1:1, Wolverhampton - Aston Villa 2:0, Derby - Nottingham 2:0 (první gól Vydra).

Ruská liga

Fotbalisté Lokomotivu Moskva, kteří jsou jedním ze soupeřů Zlína v základní skupině Evropské ligy, podlehli v ruské nejvyšší soutěži 0:1 v Ufě. Lokomotiv je v tabulce druhý za Zenitem Petrohrad, který v případě večerní výhry nad Tulou povede ligu o pět bodů.

Blízko vedení byla Ufa už v 27. minutě, když vlastního brankáře ohrozil obránce hostů Solomon Kvirkvelija. Na druhé straně musel Alexandr Belenov zasáhnout proti střele Antona Mirančuka.

Rozhodující okamžik přišel čtvrt hodiny před koncem. Jokičova přízemní přihrávka proskákala skrz vápno až k Sylvesteru Igbounovi a ten chladnokrevně zakončil. Za vítězný tým odehrál 82 minut záložník Ondřej Vaněk.

Lokomotiv hrál ve složení: Guilherme - Rybus, Kvirkvelija, Pejčinovič, V. Denisov - Fernandes, Tarasov, An. Mirančuk (84. Korjan), I. Denisov, Al. Mirančuk - Éder.

Výsledky - 13. kolo: Groznyj - Spartak Moskva 1:2, Dynamo Moskva - Chabarovsk 2:0, Jekatěrinburg - Machačkala 2:1, FK Krasnodar - CSKA Moskva 0:1, Ufa - Lokomotiv Moskva 1:0, Rostov na Donu - Kazaň 0:1, Petrohrad - Tula 0:1.

Dánská liga

Gólem v první minutě rozhodli fotbalisté Odense v 12. kole dánské ligy o výhře nad FC Kodaň, který je soupeřem Zlína v základní skupině Evropské ligy. Obhájce titulu v této sezoně prohrál už počtvrté a v tabulce je na šestém místě. Český stoper Michael Lüftner odehrál za poražený tým první poločas.

Pouhých 54 sekund stačilo domácím ke vstřelení jediné branky zápasu. Nicklas Helenius poslal míč hlavou směrem ke kodaňské brance, po zaváhání obrany hostů se k balonu dostal Anders Jacobsen a bez problému únik zakončil.

Obránce Filip Novák odehrál celé utkání za Midtjylland, další reprezentant Jan Kliment zvládl za Brondby Kodaň 70 minut, nahrál na první gól a dostal žlutou kartu.

Sestava FC Kodaň: Olsen - Ankersen, Vavro, Lüftner (46. Bengtsson), Boilesen - Verbič, Zeca, Greguš, Falk Jensen (70. Kusk) - Pavlovič (70. Holse), Sotiriu.

Výsledky - 12. kolo: Sönderjyske - Midtjylland 0:1, Nordsjaelland - Randers 3:2, Horsens - Hobro 2:2, Aalborg - Helsingör 1:0, Bröndby Kodaň - Silkeborg 4:1, Odense - FC Kodaň 1:0.

Nizozemská liga

Výsledky - 8. kolo: Ajax Amsterdam - Sparta Rotterdam 4:0, Roda Kerkrade - Breda 1:0, Feyenoord Rotterdam - Zwolle 0:0, Utrecht - Heerenveen 3:1, Almelo - Arnhem 1:1, Groningen - Alkmaar 1:1, Tilburg - Twente Enschede 3:1, Venlo - PSV Eindhoven 2:5, Haag - Excelsior Rotterdam 1:2.

Turecká liga

Záložník David Pavelka odehrál za Kasimpasu první poločas. Obránce Ondřej Čelůstka zvládl v dresu Antalyasporu celý duel proti Göztepe.

Výsledky - 8. kolo: Genclerbirligi - Besiktas 2:1, Karabükspor - Kayserispor 1:0, Antalyaspor - Göztepe 1:3, Basaksehir - Alanyaspor 2:1, Konyaspor - Galatasaray 0:2, Kasimpasa - Sivasspor 2:3, Trabzonspor - Akhisar 1:6, Fenerbahce - Malatyaspor 3:1.

Švýcarská liga

Reprezentační duo Tomáš Vaclík, Marek Suchý odehrálo v dresu Basileje plný počet minut.

Výsledky - 11. kolo: Lausanne - Young Boys Bern 2:1, Lugano - Basilej 0:4, Grasshopper Curych - Lucern 1:1, Sion - St. Gallen 1:2, Thun - FC Curych 1:3.

Rakouská liga

Výsledky - 11. kolo: Linec - Salcburk 1:3, Altach - Mödling 2:2, Rapid Vídeň - St. Pölten 1:0, Wolfsberg - Mattersburg 2:2, Sturm Štýrský Hradec - Austria Vídeň 3:0.

Slovenská liga

Výsledky - 12. kolo: Michalovce - Trnava 0:3 (5. Čonka, 23. Jirka, 83. Kadlec), Podbrezová - Dunajská Streda 0:2 (65. Huk, 88. Ljubičič), Slovan Bratislava - Prešov 3:2 (67. a 77. Mareš, 30. Holman - 24. Wiezik, 54. Streňo), Trenčín - Senica 4:1 (44. a 52. Janga, 41. Van Haaren, 66. Šulek - 80. Podhorin z pen.), Ružomberok - Zlaté Moravce 1:1 (29. Daniel - 35. Gešnábel), Žilina - Nitra 2:0 (22. Mráz, 58. Králik).

Polská liga

Výsledky - 12. kolo: Kielce - Plock 2:0, Bialystok - Poznaň 1:1, Gliwice - Nový Sadec 2:2, Nieciecza - Gdyně 1:1, Vratislav - Wisla Krakov 0:2, Zaglebie Lubin - Zabrze 3:2, Legia Varšava - Gdaňsk 1:0.

1. Poznaň 12 6 4 2 19:7 22
2. Zabrze 12 6 4 2 25:17 22
3. Zaglebie Lubin 12 6 4 2 18:10 22
4. Bialystok 12 5 5 2 15:13 20
5. Wisla Krakov 12 6 2 4 15:14 20
6. Legia Varšava 12 6 1 5 13:13 19
7. Kielce 12 5 3 4 14:12 18
8. Vratislav 12 4 5 3 15:15 17