La Coruňa - Barcelona: Valeron a Marquez

La Coruňa - Barcelona: Valeron a Marquez - Hlavičkový souboj barcelonského Marqueze a Juana Carlose Valerona z La Coruni. | foto: Reuters

Oslabená Barcelona vítězství uhájila

• 2
Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v utkání devětadvacátého kola španělské ligy na hřišti La Coruni a dál neochvějně vládnou tamní soutěži. Po vyřazení z Ligy mistrů a překvapivé prohře s ligovým nováčkem Getafe se vzchopil Real Madrid a gólem Roberta Carlose porazil Málagu. Na Barcelonu však Real ztrácí jedenáct bodů.

Jediný gól Barcelony vstřelil v desáté minutě Giuly. Po přestávce lídr tabulky sice přišel o vyloučeného obránce Márqueze, ale těsný náskok udržel až do konce.

Valencie se nenechala nachytat tak jako před týdnem Real a porazila Getafe 3:1. Obhájci titulu šli už po poločase do kabin s dvoubrankovým náskokem.

V 61. minutě pak Mista z penalty zvýšil na 3:0 a čestný úspěch hostů zaznamenal v 75. minutě Rumun Craioveanu.

Sevilla po pěti zápasech konečně vyhrála. Na Mallorce o tom rozhodl Baptista, když proměnil penaltu.

Pak si ale pokazil renomé červenou kartou. Hůř dopadl zápas pro domácího Aranga. Venezuelský reprezentant byl po srážce hlavami převezen do nemocnice v bezvědomí.

Výsledky - 29. kolo:
Betis Sevilla
- Albacete 2:1 (17. Rivas, 59. Assuncao - 75. González), Espaňol - San Sebastian 2:2 (37. z pen. a 56. z pen. Tamudo - 23. Kovačevič, 77. De Paula), La Coruňa - Barcelona 0:1 (10. Giuly), Valencie - Getafe 3:1 (30. Rufete, 35. Vaio, 61. Mista z pen. - 75. Craioveanu), Bilbao - Levante 3:1 (11. a 52. Llorente, 87. Urzaíz - 73. Juanma), Numancia - Santander 2:3 (5. Sanz, 40. Tarantino - 44. a 54. Arizmendi, 24. Regueiro), Mallorca - FC Sevilla 0:1 (45. Baptista z pen.), Real Madrid - Málaga 1:0 (61. R. Carlos), Zaragoza - Atlético Madrid 0:0