O pohár se Arsenal utká s Manchesterem

• 3
Hvězdné obsazení bude mít finále Anglického poháru. Ve víkendových semifinálových zápasech si vybojovali postup fotbalisté Arsenalu a Manchesteru United. V Premier League srazila Liverpool až na šesté místo domácí remíza 2:2 s Tottenhamem. Smutný hrdina domácích Gerrard neproměnil penaltu a nastřelil tyč.

Liverpool se musel v anglické lize potřetí a naposledy obejít bez distancovaného Milana Baroše a pouze remizoval 2:2 s Tottenhamem. Semifinalisté Ligy mistrů tak ztratili pátou pozici v tabulce, na níž je vystřídal Bolton.

Na Anfield Road mohli být fanoušci spokojení jen s pohlednými trefami, zvlášť s těmi v prvním poločase. Dalekonosnou ránu hostujícího Edmana z 12. minuty ještě trumfnul krátce před přestávkou Luis García, jenž svou vyrovnávací střelu zatočil téměř do šibenice.

Vyprodaný stadion však zmrazil po deseti minutách druhého poločasu Robbie Keane, na  jehož gól už dokázal reagovat pouze Fin Hyypiä. Vladimír Šmicer se tentokrát nevešel ani na lavičku.

O sesazení Liverpoolu z páté příčky se postaral jeho bývalý hráč Hadji Diouf, jenž vstřelil v dresu Boltonu vítězný gól na 2:1 na hřišti Charltonu.

Zbývající dnešní utkání 33. kola Premier League mezi Birminghamem a Portsmouthem začalo v 18:15. Elitní kvarteto Chelsea, Arsenal, Manchester United a Everton má tento víkend v lize volno kvůli semifinálovému programu Anglického poháru.

Výsledky - 33. kolo:
Charlton - Bolton 1:2
(29. Jeffers - 7. Okocha z pen., 58. Diouf), Crystal Palace - Norwich 3:3 (5. Kolkka, 73. Hughes, 83. Johnson z pen. - 22. a 46. Ashton, 53. McKenzie), Fulham - Manchester City 1:1 (76. Boa Morte - 20. Reyna), Liverpool - Tottenham 2:2 (44. Luis García, 63. Hyypiä - 12. Edman, 55. Robbie Keane), Southampton - Aston Villa 2:3 (4. Phillips, 13. Crouch - 55. C. Cole, 70. Solano, 72. Davis), Birmingham - Portsmouth 0:0.

LOS TABULKY
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

Anglický pohár

Fotbalisty Manchesteru United dělí jedno vítězství od obhajoby Anglického poháru. V
nedělním semifinále rozdrtili na stadionu Millenium v Cardiffu Newcastle 4:1 a o nejstarší fotbalovou trofej se utkají 21. května na stejném místě s Arsenalem. Ten zde už v sobotu porazil Blackburn rovněž vysoko 3:0.

První gól Arsenalu vstřelil krátce před koncem prvního poločasu Francouz Robert Pires. V závěru zápasu pak vítězství zpečetil dvěma trefami Robin van Persie, který v 82. minutě vystřídal Dennise Bergkampa.

Už po čtyřech minutách na hřišti se mladý nizozemský fotbalista prosadil poprvé, když po krásné akci nedal brankáři Bradu Friedelovi šanci. Druhou trefu přidal v nastaveném čase po Piresově přihrávce.

K vítězství Manchesteru dvěma góly přispěl nizozemský útočník Ruud van Nistelrooij, který se po devítizápasovém půstu rozstřílel. Další gól přidal hlavou Paul Scholes, o čtvrtou branku se postaral Cristiano Ronaldo. Velké problémy dělal obraně nejlepšího týmu klubového žebříku i Wayne Rooney, jenž spoluhráčům vypracoval několik velkých příležitostí a brankáře Givena důkladně prověřil i sám.

Newcastle tak dostal podruhé v tomto týdnu čtyři branky. Ve čtvrtek musel strávit stejný příděl od fotbalistů Sportingu Lisabon, kteří anglický klub vyřadili ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

Manchester United je v Anglickém poháru rekordmanem - slavnou trofej získal už jedenáctkrát. Ve finále narazí na druhý nejúspěšnější tým v historii soutěže, Arsenal má v klubové sbírce devět trofejí.

Výsledek - semifinále:
Arsenal - Blackburn 3:0
(42. Pires, 86. a 90.+1 Van Persie), Manchester United - Newcastle 4:1 (19. a 58. Van Nistelrooij, 45. Scholes, 76. Ronaldo - 59. Ameobi).