Harvey Barnes z Leicesteru (v modrém) a Max Aarons z Norwiche.

Harvey Barnes z Leicesteru (v modrém) a Max Aarons z Norwiche. | foto: Reuters

Norwich porazil třetí Leicester a zlepšil si naději na záchranu

• 0
Poslední Norwich využil aktuální špatné formy Leicesteru a třetí tým tabulky anglické fotbalové ligy v předehrávce 28. kola porazil 1:0. Nováček si první výhrou po více než měsíci udržel naději na setrvání v Premier League, k záchraně mu chybějí čtyři body.

Jediný gól zápasu vstřelil krajní obránce Jamal Lewis, jenž se v 70. minutě trefil krásnou křížnou střelou z rohu pokutového území. Zajistil tak Norwichi pátou výhru v sezoně a první po čtyřech zápasech, v nichž City získali jen bod.

Leicester porážkou na hřišti outsidera potvrdil, že se v posledních týdnech trápí. Neskóroval potřetí za sebou, i kvůli tomu, že s poraněním lýtka zůstal doma jeho nejlepší střelec Jamie Vardy. Do branky dnes sice dostal míč ve 49. minutě Kelechi Iheanacho, ale gól nebyl uznán kvůli hraní rukou.

Leicester zůstane třetí i po tomto kole, čtvrtá Chelesa na něj ztrácí šest bodů.

Anglická fotbalová liga, předehrávka 28. kolo: Norwich - Leicester 1:0 (70. Lewis).

Norwich City - Leicester City 1:0 (0:0)

Branky: 70. Lewis. Rozhodčí: C. Pawson – R. West, N. Davies. ŽK:53. G. Hanley - 62. Praet, 87. Schmeichel. Diváci: 27010.

Norwich City Krul – Aarons, G. Hanley (C), Godfrey, Lewis – Tettey, McLean – Buendía, Duda (87. Stiepermann), Cantwell (68. Rupp) – Pukki (81. Drmić).

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Choudhury (67. Ndidi) – Ayoze Pérez (78. Albrighton), Praet (73. Tielemans), Maddison, H. Barnes – Iheanacho.