Norimberk překvapil, remizoval s lídrem

• 25
Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov v německé lize podruhé během posledních tří zápasů zaváhali. Ve 26. kole Bundesligy jen remizovali v Norimberku 1:1. Za domácí držel dlouho čisté konto brankář Jaromír Blažek, ale deset minut před koncem ho překonal Podolski. Další český gólman Jan Laštůvka dostal tři góly od Dortmundu, se kterým Bochum remizovala 3:3.

Norimberk čeká na výhru v německé lize už deset zápasů a neočekávalo se, že by smolnou sérii mohl protrhnout právě proti Bayernu. Jenže v závěru první půle se parádně trefil Misimovič a poslal Norimberk do vedení.

Favorizovaní hosté dlouho nemohli Blažka překonat, až deset minut před koncem si zaběhl za obranu Podolski a tvrdou ranou prostřelil českého reprezentanta, který neměl moc šancí zasáhnout.

Celý zápas v dresu Norimberku odehráli také další dva čeští reprezentanti záložník Tomáš Galásek a útočník Jan Koller. Ten byl také blízko vstřelení branky, ale ve dvou vyložených šancích selhal.

Nepovedený zápas má za sebou záložník David Jarolím. Jeho Hamburk nedokázal využít zaváhání Bayernu a pouze remizoval 1:1 s Bielefeldem. Hlavní vinu na tom podle německých médií nesl právě Jarolím. V polovině druhé půle totiž nejprve simuloval faul, což vyvolalo vzájemnou roztržku obou týmů. V ní český fotbalista neudržel nervy a jednoho z protihráčů chytil v citlivých partiích, za což mu rozhodčí dal červenou kartu.

Hosté početní převahu brzy využili, ovšem Guerrero vybojoval Hamburku alespoň remízu. Domácí tak udrželi sedmibodový odstup od Bayernu.

Třetí místo patří Schalke, které se po bezbrankové remíze s Karlsruhe dostalo před Leverkusen. Ten totiž doma překvapivě prohrál s Frankfurtem 0:2, když rozhodující gól obstaral Kiessling tečí do vlastní branky. V dresu Frankfurtu odehrál celé utkání český útočník Martin Fenin.

Polák Jacek Krzynowek zajistil už v páteční předehrávce gólem v nastavení vítězství Wolfsburgu 1:0 v Rostocku. Na důležité výhře vzhledem k ambicím na postup do pohárové Evropy se podílel i český obránce Jan Šimůnek, jenž v sestavě VfL odehrál celé utkání.

Největším překvapením kola byla výhra do té doby posledního Duisburgu na hřišti Werderu Brémy. Hosté se ještě v první půli dostali do dvoubrankového vedení a tři body udrželi i přes Diegovo snížení. Dostali se tak ze sestupových pozic.

Chotěbuz porazila 2:1 hostující Herthu Berlín a opustila sestupovou pozici. Prohře týmu z německé metropole nezabránili ani brankář Jaroslav Drobný, kterého dvakrát překonal Skela, a záložník Rudolf Skácel. V dresu domácího týmu nastoupil v závěru útočník Michal Papadopulos.

Remízou 0:0 skončil duel Hannover - Stuttgart, v němž se skóre nepohnul ani domácí útočník Jiří Štajner. Nerozhodný výsledek znamenal ztrátu především pro hosty, kteří právě o dva body zaostávají za pátým místem znamenajícím start alespoň v Poháru UEFA.

Výsledky - 26. kolo: Rostock - Wolfsburg 0:1 (90+1. Krzynowek), Bochum - Dortmund 3:3 (9. a 42. Auer, 3. Dabrowski - 37. Kehl, 39. Petrič, 65. Tinga), Brémy - Duisburg 1:2 (58. Diego - 32. Grlič, 42. Ishiaku), Hamburk - Bielefeld 1:1 (82. Guerrero - 72. Bollmann), Karlsruhe - Schalke 0:0, Leverkusen - Frankfurt 0:2 (24. vlastní Kiessling, 90.+1 Mantzios), Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (44. Misimovič - 80. Podolski), Chotěbuz - Hertha Berlín 2:1 (41. a 62. z pen. Skela - 21. Mineiro), Hannover - Stuttgart 0:0.

AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

David Jarolím z Hamburku (vlevo) se udiveně dívá na rozhodčího, který mu v utkání německé fotbalové ligy proti Bielefeldu ukazuje červenou kartu.

Lukas Podolski, útočník fotbalistů Bayernu, začal utkání na hřišti Norimberku jen mezi náhradníky. Do hry se zapojil až později, ale i tak se dokázal střelecky prosadit.

Oliver Kahn, gólman Bayernu, vyběhl daleko z branky, aby odkopl míč před Andreasem Wolfem z domácího týmu Norimberku. Nakonec zkušený brankář nebezpečí odvrátil.

SROVNÁNO. Paolo Guerrero z Hamburk slaví vyrovnávací gól, který znamenal remízu 1:1 s Bielefeldem.

Zvjezdan Misimovič z Norimberku (vlevo) slaví s Ivanem Saenkem svůj gól, který vstřelil Bayernu Mnichov.

NEDAL. Český útočník Jan Koller z Norimberku se vzteká v utkání s Bayernem Mnichov poté, co neproměnil jednu ze svých šancí.

Ivan Klasnič z Werderu Brémy (v zeleném) zpracovává míč před Pablem Caceresem (vlevo) a Iulianem Filipescuem z Duisburgu.