Nic mě nebolí, jsem fit, hlásí záložník Rosický

• 21
Londýn - Fotbalista Tomáš Rosický sice ve středeční lize odehrál za Arsenal jen posledních šestadvacet minut, přesto lze z toho vybrat pozitivní zprávu: klíčový muž národního mužstva je před blížící se kvalifikací s Německem a Kyprem po zranění třísel fit. "Ověřil jsem si, že jsem úplně zdravý," pochvaloval si Rosický.

Arsenal vyhrál na hřišti Aston Villy 1:0 gólem Abu Diabyho z 10. minuty. Právě francouzského záložníka Rosický ve druhém poločase vystřídal.

"Byl jsem rád i za těch pár minut, protože ty dny bez fotbalu nebyly moc příjemné," řekl Rosický pro své internetové stránky.

Šestadvacetiletý záložník nastoupil naposled 20. února v prvním osmifinálovém zápase Ligy mistrů v Eindhovenu. I přes porážku 0:1 byl anglickými médii zvolen nejlepším hráčem zápasu.

Jenže také si poranil třísla a vynechal kvůli tomu finále Ligového poháru proti Chelsea (1:2), Anglický pohár v Blackburnu (0:1), ligu s Readingem (2:1) i odvetu s Eindhovenem (1:1).

Zápasový dres Arsenalu oblékl až ve středu v Birminghamu v dohrávce 28. kola Premier League. "V pondělí jsem poprvé trénoval a hned v úterý mi řekli, že pojedu k zápasu," líčí Rosický.

Do základní sestavy ho kouč Arsene Wenger nezařadil, proto měl Rosický před výkopem čas popovídat si s krajanem Patrikem Bergrem, záložníkem Aston Villy. "Dlouho jsme se neviděli, byl jsem rád, že jsme mohli popovídat."

Ještě lepší však pro něj bylo zjištění, že nedávno zraněná třísla jsou v pořádku. "Všechno je v pohodě, bolest jsem necítil. Můžu se zase koncentrovat jen na fotbal."

Rosický se teď soustředí především na nedělní ligu na Evertonu, pak sedne do letadla a odcestuje do Prahy na reprezentační sraz. S Německem se čeští fotbalisté utkají o první místo v kvalifikační skupině v sobotu 24. března.

"Zatím jsem o kvalifikaci moc nepřemýšlel, na společnou přípravu budeme mít času dost. Teď je pro mě důležité, že jsme vyhráli na Aston Ville a v tabulce jsme třetí před Liverpoolem," poznamenal Rosický.

V kvalifikačním zápase se proti němu postaví spoluhráč z klubu Jens Lehmann, německá brankářská jednička. "Ještě jsme spolu o zápase nemluvili, možná na to dojde po Evertonu. Do Prahy pak letím v pondělí brzo ráno."