Dani Olmo z Lipska slaví jeden ze svých gólů v zápase o německý Superpohár s...

Dani Olmo z Lipska slaví jeden ze svých gólů v zápase o německý Superpohár s Bayernem Mnichov. | foto: AP

Hattrick Olma zařídil Lipsku německý Superpohár, za Bayern hrál poprvé Kane

• 9
Fotbalisté Lipska poprvé vyhráli německý Superpohár. Vítězové domácího poháru porazili úřadujícího jedenáctinásobného šampiona bundesligy jednoznačně 3:0 díky hattricku španělského záložníka Daniho Olma.

Za Bayern od 63. minuty nastoupil za stavu 0:2 anglický útočník Harry Kane, který dnes dokončil očekávaný přestup z Tottenhamu, ale k obratu v zápase obhájcům nepomohl. Lipsko oplatilo soupeři loňskou porážku v souboji o první trofej sezony 3:5.

Harry Kane útočí při svém debutu v dresu Bayernu Mnichov v duelu o německý Superpohár s Lipskem.

Olmo, který dal za celou minulou sezonu v dresu Lipska pět soutěžních gólů, odstartoval svou kanonádu už ve třetí minutě. Po trestném kopu si naběhl na odražený míč a otevřel skóre. Těsně před přestávkou se obtočil kolem dvou obránců Bayernu a zvýšil na 2:0. V 68. minutě zpečetil výhru Lipska z penalty nařízené za ruku Mazrávího.

Potvrzeno. Útočník Kane jde do Bayernu, stal se nejdražším hráčem bundesligy

Trenér Bayernu Thomas Tuchel se po zápase hodně zlobil. „Děsivé. Tohle je velký problém, protože to vypadá, jako že jsme ty čtyři týdny v přípravě nic nedělali. Nemám pro to vysvětlení. Zaostávali jsme úplně všude. Nemám ponětí proč,“ uvedl Tuchel v televizním rozhovoru.

Přitom v nedávných přípravných zápasech Bayern porazil Monako a Liverpool. „Jakmile máme co ztratit, jsme jiný tým, a to je špatně,“ řekl kouč.

Bayern našel v Superpoháru přemožitele po třech letech a nerozšířil svou rekordní sbírku deseti triumfů. Lipsko po dvou vítězstvích v Německém poháru získalo třetí trofej v klubové historii.

Bayern Mnichov - RB Lipsko 0:3 (0:2)

Branky: 3. Olmo, 44. Olmo, 68. Olmo. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger – Reichel. ŽK:13. Pavard, 34. Upamecano - 71. Olmo.

Bayern Mnichov Ulreich – Pavard (46. Mazráwí), Upamecano, de Ligt (46. Kim Min-čä), Davies – Kimmich (C) (78. Goretzka), Laimer (46. Coman) – Sané, Musiala, Gnabry – Tel (63. Kane).

RB Lipsko Blaswich – Henrichs (84. Klostermann), Simakan, Orbán (C), Raum – Simons (78. Carvalho), X. Schlager, Seiwald, Olmo (78. Forsberg) – Werner (64. Šeško), Openda (64. Poulsen).