Hráči Mohuče i Lipska drží před vzájemným ligovým střetnutím minutu ticha za zemřelého Gerda Müllera. | foto: Reuters

V Německu před zápasy uctili zesnulého Müllera, Lipsko i Hertha prohrály

• 0
Minutou ticha uctili památku Gerda Müllera, německé fotbalové legendy, která odešla v neděli večer. Program úvodního bundesligového kola v neděli zastínila smutná zpráva, přesto se hrálo a Lipsko, jeden z favoritů soutěže, nečekaně prohrálo v Mohuči.

V neděli ještě hrál Kolín nad Rýnem proti Hertě Berlín (3:1). Domácí Tomáš Ostrák i hostující Vladimír Darida proseděli zápas mezi náhradníky.

Bayern a fotbalové Německo truchlí, zemřel legendární střelec Gerd Müller

Gerd Müller střílí v dresu německé reprezentace gól Anglii.

Lipsko prohrálo v úvodu soutěže po gólu Moussy Niakhatého, který se trefil ve 13. minutě utkání. Vítězná akce se zrodila po rohovém kopu: hostující bek Mukiele z malého vápna nepovedeně odkopl míč za sebe a Niakhaté snadno zakončil. Trenérovi Lipska Jessemu Marschovi tak pokazil bundesligovou premiéru.

Utkání se odehrálo navzdory tomu, že mohučský klub trápila rozsáhlá nákaza koronavirem. Ještě čtyři dny před zápasem bylo v karanténě 14 osob včetně tří hráčů a asistenta trenéra.

Ve druhém nedělním duelu Hertha sice odstartovala skvěle a v šesté minutě se zásluhou Jovetiče ujala vedení. Před koncem prvního poločasu ale srovnal Modeste a v 52. a 55. minutě se dvakrát prosadil Kainz.

Německá liga začala v pátek překvapivou remízou Bayernu Mnichov s Mönchengladbachem. To Dortmund si vedl v sobotu lépe - i díky famóznímu Erlingu Haalandovi, který dal dva góly a na tři přihrál, porazil 5:2 Franfkurt.

Nedělní výsledky 1. kola: Mohuč - Lipsko 1:0 (13. Niakhaté), Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 3:1 (52. a 55. Kainz, 41. Modeste - 6. Jovetič).

1. FSV Mohuč 05 - RB Lipsko 1:0 (1:0)

Branky: 13. Niakhaté. Rozhodčí: Siebert. ŽK:48. Nebel - 7. Kampl, 80. Sabitzer.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Hack, Bell, Niakhaté (C) – Widmer, Nebel (89. Rösch), Tauer (86. Fürstner), Barreiro, Martín – Burkardt, I Če-song (90+1. Kilian).

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele (82. Brobbey), Orban (C), Simakan, Angeliño – Adams (64. Sabitzer), Kampl – Forsberg, Haidara (64. Hwang Hi-čchan), Nkunku (64. Szoboszlai) – André Silva.

1. FC Kolín nad Rýnem - Hertha BSC 3:1 (1:1)

Branky: 41. Modeste, 52. Kainz, 55. Kainz - 6. Jovetić. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Blos. ŽK:16. Hübers, 67. Czichos, 77. Thielmann, 80. Schirí - 90. Plattenhardt, 90+4. Serdar.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Schmitz (84. Ehizibue), Hübers, Czichos, Hector (C) – Ljubičić (76. S. Özcan), Schirí, Kainz (76. Schaub) – Uth (68. Duda) – Thielmann, Modeste (76. Andersson).

Hertha BSC Schwolow – Pekarík (59. Klünter), Stark (C), Dardai, Plattenhardt – Ascacibar – Tousart, K-P. Boateng (59. Zeefuik), Serdar – Jovetić (65. Richter), Cunha (65. Lukebakio).