Karim Onisiwo (vlevo) z Mohuče v souboji s   Ibrahimou Konatém z Lipska.

Karim Onisiwo (vlevo) z Mohuče v souboji s Ibrahimou Konatém z Lipska. | foto: Profimedia.cz

Vítězná série fotbalistů Lipska skončila remízou v Mohuči

• 0
Vítězná série fotbalistů Lipska v bundeslize skončila po šesti zápasech v Mohuči, kde třetí tým tabulky neudržel dvoubrankové vedení a nakonec jen remizoval 3:3.

Lipsko tak v jubilejním 100. bundesligovém zápase nevyužilo šanci přiblížit se na rozdíl dvou bodů druhému Dortmundu.

Hosté vedli v Mohuči o dvě branky v průběhu utkání dvakrát. Do dvougólového vedení poslal Lipsko nejprve Lukas Klostermann, jenž ve 20. a 32. minutě využil ideálních přihrávek Tima Wernera. Krátce před pauzou snížil Karim Onisiwo, ale ve 49. minutě nasměroval svůj tým k osmému venkovnímu vítězství za sebou Werner.

Vedení 3:1 však jistý účastník příští sezony Ligy mistrů neudržel. V 67. minutě snížil Moussa Niakhaté a o vyrovnání se postaral v 83. minutě Jean-Philippe Mateta. Mohuč zůstala dvanáctá.

Výsledek 32. kola:
Mohuč - Lipsko 3:3
(43. Onisiwo, 67. Niakhaté, 83. Mateta - 20. a 32. Klostermann, 49. Werner).

1. FSV Mohuč 05 - RB Lipsko 3:3 (1:2)

Branky: 43. Onisiwo, 67. Niakhaté, 83. Mateta - 20. Klostermann, 32. Klostermann, 49. Werner. Rozhodčí: Steinhausová – Aarnink, Stein. ŽK:55. Brosinski - 52. Kampl.

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Brosinski, Niakhaté, Hack, Aarón – Baku (67. Malong), Gbamin (79. Maxim), Latza – Boëtius – Onisiwo (46. Mateta), Quaison.

RB Lipsko Gulácsi – Klostermann, Mukiele, Konaté, Orban, Halstenberg – Laimer (70. Haidara), Kampl, Forsberg – Y. Poulsen (90. Cunha), Werner.