Sandro Wagner překonává brankáře Lipska Petera Gulacsiho.

Sandro Wagner překonává brankáře Lipska Petera Gulacsiho. | foto: Reuters

Bayern po třinácti zápasech padl. V německé lize nestačil na Lipsko

• 5
Fotbalisté Bayernu Mnichov po třinácti zápasech prohráli. Na hřišti šestého Lipska ztratili vedení a v utkání 27. kola německé ligy podlehli 1:2. V čele tabulky ale mají stále luxusní sedmnáctibodový náskok před Schalke.

Dortmund porazil Hannover 1:0 a bodoval ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na Schalke ztrácejí bod. Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

Trenér Bayernu Jupp Heynckes se rozhodl některým tahounům dopřát odpočinek, v základní sestavě tak nastoupili například Süle, Bernat nebo Wagner. Posledně jmenovaný poslal mnichovský velkoklub ve 12. minutě do vedení po Rodríguezově centru.

Lipsko ale obhájce titulu zatlačilo a ještě do přestávky vyrovnalo zásluhou Keity. Hosté za celý poločas vystřelili pouze jednou, což se jim ještě v sezoně nestalo.

Po změně stran dokonal obrat Werner, který ukončil bundesligový gólový půst trvající sedm zápasů. Vzápětí mohl i zvýšit na 3:1, trefil však jen boční síť. Přesto Lipsko poprvé v historii Bayern porazilo.

O výhře Borussie rozhodl Michy Batshuayi, který v Dortmundu, v němž hostuje z londýnské Chelsea, chytil formu. Skórovat mohl už v první minutě, nastřelil však tyč.

V 24. minutě už měl více štěstí, když Schürrle nacentroval od rohového praporku na bližší tyč a čtyřiadvacetiletý Belgičan efektně zakončil patou. Připsal si už šestý bundesligový gól v sedmém zápase za Borussii.

Kolín nad Rýnem vedl nad Leverkusenem od deváté minuty, kdy brankáře Lena překonal Osako. Bayer navíc v 33. minutě musel do deseti, neboť byl Alario rovnou vyloučen za úder loktem. Přesilovku domácí využili v druhém poločase k další brance, kterou přidal Zoller. Kolín se posunul na předposlední pozici a má pětibodovou ztrátu na záchranu.

Nedělní zápasy 27. kola: Dortmund - Hannover 1:0 (24. Batshuayi), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0 (9. Osako, 69. Zoller), Lipsko - Bayern Mnichov 2:1 (37. Keita, 56. Werner - 12. Wagner).

RB Lipsko - Bayern Mnichov 2:1 (1:1)

Branky: 37. Keïta, 56. Werner - 12. Wagner. Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim. ŽK:34. Kampl, 63. Keïta, 82. Gulácsi - 40. Rudy, 42. Süle, 63. Ribéry, 83. Lewandowski. Diváci: 42558.

RB Lipsko Gulácsi – Laimer, Konaté, Upamecano, Ilsanker – Kampl, Demme, Keïta (69. Forsberg), Bruma – Y. Poulsen, Sabitzer (10. Werner, 83. Augustin).

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich (79. Rafinha), Süle, Hummels, Alaba – Rudy, Arturo Vidal – T. Müller, James Rodríguez (72. Lewandowski), Bernat (61. Ribéry) – Wagner.

1. FC Kolín nad Rýnem - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)

Branky: 9. Osako, 69. Zoller. Rozhodčí: Osmers – Heft, Waschitzki. ŽK:2. Höger, 35. Heintz, 61. Bittencourt - 41. Wendell. ČK:33. Alario.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Maroh, Meré, Heintz – Risse, Höger (59. S. Özcan), Koziello, Hector (C) – Osako, Zoller (80. C. Pizarro), Bittencourt (71. Clemens).

Bayer Leverkusen Leno (C) – Jedvaj (46. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger (46. Pohjanpalo), Aránguiz – Brandt, Havertz, Bailey (73. Bellarabi) – Alario.

Borussia Dortmund - Hannover 96 1:0 (1:0)

Branky: 24. Batshuayi. Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert. ŽK:79. Akanji, 90+3. Papastathopoulos - 28. Schwegler.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak (46. Papastathopoulos), Schmelzer (C) – Dahoud, G. Castro (64. Weigl) – Pulisic (70. Philipp), M. Götze, Schürrle – Batshuayi.

Hannover 96 Tschauner (C) – Sorg (78. Fossum), Sané, Anton – Korb, Schwegler, Klaus, Bakalorz (86. Mania), Ostrzolek – Füllkrug (73. Sarenren-Bazee), Jonathas.