Raphaël Guerreiro z Dortmundu (vlevo) oslavuje první branku (z penalty) svého...

Raphaël Guerreiro z Dortmundu (vlevo) oslavuje první branku (z penalty) svého týmu proti Augsburgu. Za ním běží kapitán Borussie Marco Reus. | foto: Reuters

Hoffenheim s Kadeřábkem prohrál, Dortmund i Lipsko zvítězily

• 0
Fotbalisté Dortmundu porazili v 7. kole bundesligy Augsburg 2:1 a jsou v neúplné tabulce s 15 body druzí o bod za Bayernem Mnichov. Ten má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem prohrál 1:3 ve Stuttgartu, Lipsko si doma poradilo s Bochumí 3:0.

Dortmund, který se musel v zápase s Augsburgem obejít bez zraněného Erlinga Haalanda, se dostal do vedení v 10. minutě, kdy proměnil pokutový kop Raphaël Guerreiro. Hosté sice vyrovnali po půlhodině hry díky dorážce Andiho Zeqiriho, o čtvrtém vítězství vestfálského celku z posledních pěti ligových zápasů však rozhodl v 51. minutě Julian Brandt.

Český brankář Tomáš Koubek do utkání za poražený celek nenastoupil.

Ve výborném startu do sezony pokračoval také Freiburg, jenž vyhrál na hřišti Herthy 2:1 a jako jediný vedle Bayernu drží v ročníku neporazitelnost. Čtvrtou výhru týmu trenéra Christiana Streicha vystřelil 12 minut před koncem pohotovými nůžkami Nils Petersen.

Vladimír Darida zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.

Hoffenheim s Kadeřábkem mohl jít na hřišti Stuttgartu do vedení v 17. minutě, ale Ihlas Bebou trefil jen břevno. Domácí naopak udeřili o chvíli později po hlavičce Marca Olivera Kemfa. Po vystřídání českého obránce v 57. minutě pak Hoffenheim inkasoval ještě dvakrát zásluhou Konstantinose Mavropanose a Roberta Massima. Porážku zmírnil v závěru Jacob Bruun Larsen. Stuttgart vyhrál v lize po pěti zápasech.

Breel Embolo (vepředu) se spoluhráči z Borussie Mönchengladbach slaví branku do sítě Wolfsburgu.

Hlavní podíl na výhře Lipska 3:0 nad Bochumí měl Christopher Nkunku, který vstřelil dvě branky a potvrdil formu z předchozích duelů. Francouzský záložník v posledních pěti zápasech vstřelil osm branek a táhne tým, který po odchodu trenéra Juliana Nagelsmanna zatím spíše tápe. První branku Lipska vstřelil v 70. minutě André Silva.

Mönchengladbach uspěl na hřišti Wolfsburgu díky povedenému úvodu, již v sedmé minutě vedl po brankách Breela Embola a Jonase Hofmana o dva góly.

Domácí sice vrátil do hry v první půli Luca Waldschmidt, ale čtvrt hodiny před koncem byl po faulu v pokutovém území a druhé žluté kartě vyloučen Maxence Lacroix. Lars Stindl sice nařízenou penaltu neproměnil, nicméně v nastaveném čase zpečetil vítězství hostů osmnáctiletý americký obránce Joe Scally.

Sobotní výsledky 7. kola: Dortmund - Augsburg 2:1 (10. Guerreiro z pen., 51. Brandt - 35. Zeqiri), Hertha Berlín - Freiburg 1:2 (70. Piatek - 17. Lienhart, 78. Petersen), Stuttgart - Hoffenheim 3:1 (18. Kempf, 60. Mavropanos, 81. Massimo - 84. Bruun Larsen), Wolfsburg - Mönchengladbach 1:3 (25. Waldschmidt - 5. Embolo, 7. Hofmann, 90.+5 Scally), Lipsko - Bochum 3:0 (74. a 79. Nkunku, 70. André Silva).