Hráči Bayernu společně oslavují branku Leroye Saného (s afrem) v utkání...

Hráči Bayernu společně oslavují branku Leroye Saného (s afrem) v utkání Bundesligy proti Bochumi. | foto: Reuters

Bayern dal sedm gólů Bochumi, Kadeřábek byl u remízy Hoffenheimu

• 5
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 5. kole německé ligy na svém hřišti nováčka Bochum 7:0. Obhájci titulu rozhodli čtyřmi góly v první půli. Český obránce Pavel Kadeřábek nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě a pomohl Hoffenheimu k remíze 0:0 v Bielefeldu.

Bayern potvrdil roli velkého favorita a vyhrál sedmý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Joshua Kimmich a jednu branku přidal i nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski, jenž má po pěti kolech na kontě sedm ligových gólů.

Polský kanonýr skóroval v rekordním 19. soutěžním utkání za Bayern v řadě. Jako první hráč bundesligové historie navíc dal gól ve 13. domácím duelu za sebou.

Bavorský velkoklub se dostal v neúplné tabulce na první místo. Do čela se ale může v případě nedělní výhry nad Frankfurtem vrátit Wolfsburg.

Robin Hack z Bielefeldu (vpravo) se v souboji o míč snaží znejistět českého obránce Pavla Kadeřábka z Hoffenheimu.

Kadeřábek odehrál po zranění druhý poločas v minulém kole proti Mohuči, tentokrát už dostal šanci od začátku. Hoffenheim ale ani počtvrté v řadě nevyhrál.

Augsburg zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Mönchengladbachem, jediný gól vstřelil v 81. minutě Florian Niederlechner. Brankář Tomáš Koubek zůstal jen na lavičce domácího celku.

Lipsko potřetí za sebou nevyhrálo, z Kolína nad Rýnem si odvezlo bod za remízu 1:1. Domácí celek poslal do vedení v 57. minutě Anthony Modeste, v 72. minutě srovnal Amadou Haidara. Lipský vicemistr tak má na kontě po pěti zápasech pouze čtyři body, Kolín má o čtyři více.

Sobotní výsledky 5. kola: Augsburg - Mönchengladbach 1:0(81. Niederlechner), Bayern Mnichov - Bochum 7:0 (27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. vlastní Lampropulos, 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting), Bielefeld - Hoffenheim 0:0Mohuč - Freiburg 0:0, Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:1 (57. Modeste - 72. Haidara).

18.Fürth50143:131

FC Augsburg - Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)

Branky: 80. Niederlechner. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe. ŽK:31. Hahn - 41. Beyer, 90+3. Zakaria.

FC Augsburg Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – Framberger (66. Córdova), Hahn, Dorsch, D. Caligiuri (85. Jensen), Iago (44. Pedersen) – Vargas (85. Maier), Zeqiri (66. Niederlechner).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Beyer, Ginter, Elvedi – Scally, Zakaria, Neuhaus (84. Bénes), Netz (46. H. Wolf) – Herrmann (81. Embolo), Stindl (C) – Pléa.

Bayern Mnichov - VfL Bochum 7:0 (4:0)

Branky: 17. Sané, 27. Kimmich, 32. Gnabry, 43. Lampropoulos, 61. Lewandowski, 65. Kimmich, 79. Choupo-Moting. Rozhodčí: Welz – Thomsen, Weickenmeier. ŽK:52. Stanišić - 35. Stafylidis.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Stanišić (62. B. Sarr), Süle, Lucas Hernández, A. Davies (46. O. Richards) – Kimmich (72. Nianzou), Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané (62. Sabitzer) – Lewandowski (68. Choupo-Moting).

VfL Bochum Riemann – Stafylidis (57. Bockhorn), Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Tesche – Pantovič (74. Antwi-Adjei), Losilla (C), Rexhbecaj (57. Löwen), Holtmann – Polter (57. Ganvoula).

DSC Arminia Bielefeld - TSG 1899 Hoffenheim 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Ittrich – Wessel, Thielert. ŽK:45. Wimmer, 68. Lasme - 86. Kramarić. Diváci: 13 750.

DSC Arminia Bielefeld Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen (74. Czyborra, 82. Andrade) – Wimmer (59. Lasme), Prietl (C), Schöpf, Hack – Klos (74. Serra), Okugawa.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann (C) – Raum, Ch. Richards, Vogt, Kadeřábek – Samassékou, Grillitsch – Bruun Larsen (56. Skov), Kramarić, Baumgartner (71. Rutter) – Bebou (57. Adamjan).

1. FSV Mohuč 05 - SC Freiburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Brand – Leicher, Kempkes. ŽK:45+1. Hack, 90+4. Zentner - 64. N. Schlotterbeck. Diváci: 13 500.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – St. Juste, Bell (C), Hack – Widmer, Barreiro (78. Stach), Kohr, Boëtius (88. Stöger), Lucoqui – Burkardt (59. Ingvartsen), Ádám Szalai (46. Onisiwo).

SC Freiburg Flekken – Gulde, Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler (90+4. K. Schlotterbeck), Keitel, Haberer (66. M. Eggestein), Günter (C) – Sallai (81. Džong), Höler (66. Petersen), Schade (81. Grifo).

1. FC Kolín nad Rýnem - RB Lipsko 1:1 (0:0)

Branky: 56. Modeste - 71. Haidara. Rozhodčí: Brych – Lupp, Borsch. ŽK:16. Czichos, 76. Meré, 79. Schmitz - 76. Klostermann.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Schmitz (82. S. Özcan), Kilian, Czichos (31. Meré), Hector (C) – Schirí – Ljubičić, Duda, Thielmann (82. Schindler) – Uth (68. Ehizibue), Modeste (68. Andersson).

RB Lipsko Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Simakan, Gvardiol – Haidara (85. Adams), Kampl – Nkunku, Olmo (58. Forsberg), Szoboszlai (90+3. Laimer) – André Silva (58. Y. Poulsen).