Benjamin Pavard a Serge Gnabry z Bayernu Mnichov hlavičkují v utkání proti...

Benjamin Pavard a Serge Gnabry z Bayernu Mnichov hlavičkují v utkání proti Borussii Mönchengladbach. | foto: AP

Bayern se přiblížil k titulu, Brémy výhrou oživily šanci na záchranu

• 7
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 31. kole německé ligy Mönchengladbach 2:1 a výrazně se přiblížili zisku osmého mistrovského titulu v řadě. Tři kola před koncem vedou před druhým Dortmundem, který zvítězil v Düsseldorfu 1:0 díky brance Erlinga Haalanda z páté minuty nastavení, o sedm bodů.

Bayern teoreticky mohl pomýšlet na titul už dnes, ale k tomu potřeboval naplno bodovat a zároveň prohru Dortmundu. Mönchengladbach skóroval v 16. minutě, jenže branka Jonase Hofmanna kvůli ofsajdu neplatila, a tak na druhé straně udeřili domácí. Joshua Zirkzee vystihl přihrávku gólmana Yanna Sommera a pohotově napálil míč do opuštěné branky. Borussia vyrovnala do konce poločasu po vlastní trefě obránce Benjamina Pavarda.

Čtyřiadvacetiletý mistr světa s Francií však své zaváhání napravil v 86. minutě, kdy před brankou našel volného Leona Goretzku, jenž Bayernu vystřelil desátou ligovou výhru za sebou.

Střídající Haaland zařídil vestfálskému celku vítězství hlavou. „Dobré týmy vítězí i ve špatných dnech,“ citoval klubový web devatenáctiletého Nora, který dal od lednového příchodu ze Salcburku ve dvanácti ligových zápasech jedenáct gólů.

V souboji dvou nejhorších týmů bundesligy nejprve kosovský záložník Brém Milot Rashica neproměnil v 19. minutě penaltu. O necelou minutu později jeho zklamání zažehnal spoluhráč Davy Klaassen, jenž se hlavou opřel do Gebre Selassieho centru a otevřel skóre. V 32. minutě uviděl rekordní 17. žlutou kartu v ligové sezoně domácí záložník Klaus Gjasula, čímž překonal Tomasze Hajta, jenž v dresu Duisburgu v ročníku 1998/99 nasbíral o jednu žlutou méně.

Davy Klaassen z Brém divoce slaví svůj gól, vpravo mu gratuluje český obránce Theodor Gebre Selassie.

Do konce poločasu rozhodli o triumfu Brém Juja Osako a znovu Klaassen. Čtvrtou trefu Werderu přidal Maximilian Eggestein. Hostujícího gólmana Jiřího Pavlenku překonal zblízka Abdelhamid Sabiri. Konečné skóre zařídil v nastavení Niclas Füllkrug.

Předposlední Brémy ztrácí bod na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici, a tři body na Mohuč, jež je na první pozici znamenající záchranu v soutěži. Mohuč má ale k dobru nedělní souboj s Augsburgem.

„Utkání se nám povedlo. Vyrovnali jsme se s tlakem a zabojovali. Pět gólů je pro nás hodně dobrých. Mám velkou radost, že jsme jednoznačně vyhráli a vytvořili si mnohem jasnější šance než posledně,“ řekl trenér Werderu Florian Kohfeldt.

Vladimír Darida z Herthy (vlevo) se žene za míčem stejně jako Evan N'Dicka z Frankfurtu.

Hertha Berlín, za niž odehrál celý zápas český reprezentant Vladimír Darida, podlehla doma Frankfurtu 1:4. Krzysztof Piatek poslal v 24. minutě Herthu do vedení, jenže v závěru poločasu byl vyloučen Dedryck Boyata a hosté po změně stran v početní výhodě čtyřikrát udeřili. Dvakrát se prosadil André Silva.

„V úterý hrajeme ve Freiburgu a musíme se poučit z dnešních chyb. Pro vítězství uděláme 100 procent, to vám můžu zaručit,“ citoval klubový web Daridu.

Wolfsburg doma remizoval s Freiburgem 2:2, přestože po 27 minutách vedl 2:0. Oba góly zařídil Wout Weghorst, který se jednou trefil z penalty. Další dvě branky neuznal domácím videorozhodčí, a tak Freiburg na přelomu poločasů srovnal.

V souboji dvou nováčků zvítězil Union Berlín na hřišti Kolína nad Rýnem 2:1. Union v lize naplno bodoval po sedmi kolech, domácí čekají na výhru stejnou dobu.

Sobotní program a výsledky 31. kola: Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:4 (24. Piatek - 62. a 86. Silva, 51. Dost, 68. N’Dicka), Düsseldorf - Dortmund 0:1 (90.+5 Haaland), Wolfsburg - Freiburg 2:2 (14. a 26. z pen. Weghorst - 43. Holer, 46. Sallai), Kolín nad Rýnem - Union Berlín 1:2 (90.+2 Córdoba - 39. Friedrich, 67. Gentner), Paderborn - Brémy 1:5 (66. Sabiri - 20. a 39. Klaassen, 34. Osako, 59. Eggestein, 90+2 Füllkrug), Bayern Mnichov - Mönchengladbach 2:1 (26. Zirkzee, 86. Goretzka - 37. vlastní Pavard).

SC Paderborn 07 - Werder Brémy 1:5 (0:3)

Branky: 66. Sabiri - 20. Klaassen, 34. Osako, 39. Klaassen, 60. M. Eggestein, 90+2. Füllkrug. Rozhodčí: Dingert – Christ, Pelgrim. ŽK:32. Gjasula, 39. Jans, 63. Michel, 78. Zolinski, 80. Ritter, 82. Sabiri - 15. Augustinsson, 63. Klaassen, 80. Füllkrug.

SC Paderborn 07 Zingerle – Jans (46. Ritter), Strohdiek (C), Rumpf, Collins – Evans (64. Sabiri), Vasiliadis, Gjasula (64. Pröger), Antwi-Adjei (73. Holtmann) – Srbeny (46. Zolinski), Michel.

Werder Brémy Pavlenka – Veljković, Vogt, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen (86. Groß), Augustinsson (77. Friedl) – Osako (77. Füllkrug) – Sargent (77. Selke), Rashica (59. Bargfrede).

Přejít na on-line reportáž

Hertha BSC - Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)

Branky: 24. K. Piątek - 51. Dost, 62. André Silva, 68. N'Dicka, 86. André Silva. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller. ŽK:6. Boyata, 76. Plattenhardt - 75. Kostić, 83. Ilsanker. ČK:45+1. Boyata.

Hertha BSC Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Maier (55. Esswein), Skjelbred (34. Samardžič, 55. Klünter), Grujić, Darida – K. Piątek (76. Cunha), Ibišević (C) (46. Stark).

Eintracht Frankfurt Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, N'Dicka – D. da Costa (87. Chandler), Kohr (79. Ilsanker), Torró (46. André Silva), Kostić – Sow (87. Gaćinović), Kamada – Dost (75. de Guzmán).

Bayern Mnichov - Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)

Branky: 26. Zirkzee, 86. Goretzka - 37. Pavard. Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller. ŽK:45. Binsibajní, 69. Lainer.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández (62. A. Davies), Alaba – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Cuisance (62. Coman), Perišić (89. Javi Martínez) – Zirkzee (77. Wriedt).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi (46. Jantschke), Binsibajní – J. Hofmann, Neuhaus – Herrmann (70. Wendt), Thuram (10. Embolo, 83. Bénes), Stindl (C) – Kramer.

1. FC Kolín nad Rýnem - 1. FC Union Berlín 1:2 (0:1)

Branky: 90+2. J. Córdoba - 39. Friedrich, 67. Gentner. Rozhodčí: Martin Petersen. ŽK:44. Hector, 76. Schirí, 80. Leistner.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Ehizibue (63. Schindler), Bornauw, Czichos, Schmitz (46. Leistner) – Schirí (84. Höger), Hector (C) – Kainz (70. Rexhbecaj), Uth, Drexler (46. Modeste) – J. Córdoba.

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Reichel (70. Hübner) – Trimmel (C), Prömel, Gentner, Bülter – Malli (63. Kroos) – Ingvartsen (89. Mees), Andersson (63. Ujah).

VfL Wolfsburg - SC Freiburg 2:2 (2:1)

Branky: 14. Weghorst, 27. Weghorst - 43. Höler, 46. Sallai. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker. ŽK:23. Höfler.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Mbabu, Pongračić, Roussillon, Brooks – Steffen (55. Joao Victor), X. Schlager (66. Gerhardt), Arnold, Brekalo (55. Klaus) – Ginczek (84. Marmoush), Weghorst.

SC Freiburg Schwolow – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) (77. Itter) – Sallai (63. Kwon Čang-hoon), Koch (77. Frantz), Höfler, Grifo (90+1. Haberer) – Höler, Waldschmidt (63. Petersen).

Fortuna Düsseldorf - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)

Branky: 90+5. Häland. ŽK:80. Gießelmann - 58. T. Hazard, 70. Akanji, 85. Hakimí.

Fortuna Düsseldorf Kastenmeier – K. Ayhan (C), Hoffmann, Gießelmann – Sobottka (81. Morales) – Zimmermann, Stöger, Valon Beriša, Suttner (76. Skrzybski) – Karaman (81. Hennings), Thommy (83. Zimmer).

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Akanji – Hakimí, Can, Witsel (61. Häland), Guerreiro – Sancho, Brandt, T. Hazard (74. Reyna).