Serge Gnabry z Bayernu manévruje s míčem mezi fotbalisty Hoffenheimu.

Serge Gnabry z Bayernu manévruje s míčem mezi fotbalisty Hoffenheimu. | foto: Reuters

Bayern ztratil s Hoffenheimem, Hertha s Daridou prohrála a je na sestup

• 2
Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v 26. kole s Hoffenheimem 1:1 a v německé lize nevyhráli podruhé za sebou. V dresu domácích odehrál 74 minut záložník Pavel Kadeřábek. Bayern vede v neúplné tabulce o deset bodů před Dortmundem, ten má ale dva zápasy k dobru.

Na čtvrté místo se díky lepšímu skóre probojoval Freiburg, který porazil Wolfsburg 3:2. Neuspěla Hertha Berlín s Vladimírem Daridou, na hřišti Mönchengladbachu prohrála 0:2 a je dál na sestupovém 17. místě. Bývalý reprezentační kapitán odehrál 75 minut.

Devětadvacetiletý Kadeřábek, jenž v týdnu oznámil ze zdravotních důvodů konec v reprezentaci, nastoupil v základní sestavě. Hostující Bayern se prosadil v 27. minutě, ale Müllerova trefa nebyla uznána pro ofsajd. Hoffenheim udeřil o chvíli později, kdy si na Raumův centr naběhl Baumgartner a poslal domácí do vedení.

V baráži jen fanouškem. Obránce Kadeřábek ukončil reprezentační kariéru

Ve 42. minutě se trefil opět Müller, ale ani tentokrát nebyl jeho gól kvůli ofsajdu uznán. Bayern se dočkal až ve třetí minutě nastaveného času zásluhou Lewandowského. Polský kanonýr si upevnil 29. brankou v ročníku vedení v tabulce střelců. Druhý Patrik Schick má o devět branek méně.

Lewandowski se prosadil i po přestávce, ale rozhodčí potřetí branku Bayernu neuznali pro ofsajd. Přestože favorit soupeře přestřílel 18:9, další trefu již nepřidal. Gnabryho pokus zastavila tyč a o chvíli později zastoupil při Müllerově střele překonaného gólmana Baumana obránce Posch. Hoffenheim neprohrál pětkrát po sobě a je pátý.

Freiburg přestřílel Wolfsburg v dramatickém závěru a bodoval v pátém ligovém utkání za sebou. Čtvrtý tým soutěže se dostal díky brankám francouzského záložníka Grifa do dvougólového vedení. „Vlci“ však po trefách Kruseho a Arnolda ve druhé půli srovnali. Tři body tak Freiburgu vystřelil tři minuty před koncem Schlotterbeck. Wolfsburg je po druhé porážce z posledních čtyř zápasů dvanáctý.

Blízko vítězství byl také Union Berlín, který proti Stuttgartu vedl díky proměněné penaltě Awoniyiho. V 90. minutě ale vyrovnal Kalajdžič. Stuttgart, který je na barážové šestnácté příčce, dělí od záchrany dva body.

Předposlední sedmnáctá příčka patří kvůli horšímu skóre hráčům Herthy Berlín. Ti prohráli na hřišti Möchengladbachu a připsali si pátou ligovou porážku po sobě. Tým kolem českého záložníka Daridy nebodoval na jaře v šesti ze sedmi zápasů a naposledy vyhrál před necelými třemi měsíci. Patnáctý Bielefeld má navíc zápas k dobru.

Utkání Augsburgu s Mohučí bylo kvůli rozšíření nemoci covid-19 u hostujícího týmu odložen.

Sobotní výsledky 26. kola: Freiburg - Wolfsburg 3:2 (7. a 44. Grifo, 87. Schlotterbeck - 52. Kruse, 84. Arnold), Hoffenheim - Bayern Mnichov 1:1 (32. Baumgartner - 45.+3 Lewandowski), Union Berlín - Stuttgart 1:1 (41: Awoniyi z pen. - 90. Kalajdžič), Mönchengladbach - Hertha Berlín 2:0 (24. Plea z pen. 59. Ginter).