Theodor Gebre Selassie z Werderu Brémy vstřelil vyrovnávací gól do sítě...

Theodor Gebre Selassie z Werderu Brémy vstřelil vyrovnávací gól do sítě Hannoveru. | foto: AP

Gebre Selassie zařídil remízu Brém, Norimberk s Petrákem prohrál

• 2
Hned v prvním kole německé bundesligy se trefil reprezentační obránce Theo Gebre Selassie - svou brankou navíc zajistil Brémám remízu 1:1 s Hannoverem. Za fotbalisty Werderu chytal Jiří Pavlenka, v dresu Norimberku, který prohrál s Herthou 0:1, si zahrál Ondřej Petrák.

V Brémách se vše podstatného stalo až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve v 77. minutě střídající Hendrik Weydandt převzal pas za obranu a sám před Pavlenkou nezaváhal. Krátce před koncem na zadní tyči srovnal hlavou volný Gebre Selassie. Jeho branku potvrdil hlavní sudí až po konzultaci s videorozhodčím.

Druhé mužstvo minulého ročníku – Schalke – prohrálo ve Wolfsburgu 1:2. Domácí ve 33. minutě poslal do vedení John Anthony Brooks, hosté přes vyloučení Matiji Nastasiče vyrovnali v 85. minutě zásluhou penalty střídajícího Nabila Bentaleba. O výhře Wolfsburgu rozhodl v nastaveném čase další náhradník Daniel Ginczek, letní posila ze Stuttgartu.

Nováček Norimberk s Ondřejem Petrákem v sestavě prohrál v Berlíně s Herthou 0:1. O výhře domácího týmu rozhodl ve 27. minutě útočník Vedad Ibiševič. Jeho spoluhráč Vladimír Darida chyběl kvůli zranění kolena. Za Norimberk v 84. minutě neproměnil penaltu Mikael Ishak.

Německá nejvyšší soutěž odstartovala páteční předehrávkou, v níž mistrovský Bayern vykročil za obhajobou výhrou nad Hoffenheimem.

Sobotní výsledky 1. kola: Brémy - Hannover 1:1 (85. Gebre Selassie - 76. Weydandt), Düsseldorf - Augsburg 1:2 (39. Raman - 57. Hinteregger, 76. Hahn), Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (10. Müller, 82. Haller), Hertha Berlín - Norimberk 1:0 (27. Ibiševič), Wolfsburg - Schalke 2:1 (33. Brooks, 90.+4 Ginczek - 86. Bentaleb z pen.) Mönchengladbach - Leverkusen 2:0 (55. Hofmann z pen., 58. Johnson).

18.Lipsko10011:40

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)

Branky: 55. J. Hofmann, 58. Johnson. Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach. ŽK:73. Ginter - 49. Kohr, 51. Henrichs.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Beyer, Ginter, Jantschke, Wendt – Strobl, J. Hofmann, Neuhaus (88. Zakaria) – T. Hazard, Johnson (83. Herrmann) – Raffael (79. Pléa).

Bayer Leverkusen R. Özcan – Henrichs (64. Kiese Thelin), Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Kohr – Bailey (77. Weiser), Volland (77. Bellarabi), Brandt – Alario.

Hertha BSC - 1. FC Norimberk 1:0 (1:0)

Branky: 27. Ibišević. Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen. ŽK:56. Plattenhardt, 79. Jastrzembski - 36. Fuchs, 79. Bauer.

Hertha BSC Jarstein – Stark, Rekik, Torunarigha – Lazaro, Maier, Duda, Plattenhardt – Kalou (87. Dárdai), Ibišević (C) (88. Grujić), Mittelstädt (72. Jastrzembski).

1. FC Norimberk Bredlow – Bauer (89. Erras), Mühl, Margreitter, Leibold – Behrens (C) (81. Knöll), Petrák, Fuchs – Salli (67. Palacios), Ishak, Kubo.

VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 2:1 (1:0)

Branky: 33. Brooks, 90+4. Ginczek - 86. Bentaleb. Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert. ŽK:16. William, 42. Guilavogui, 69. Weghorst, 78. Gerhardt - 27. Sané, 47. McKennie, 69. Burgstaller. ČK:66. Nastasić. Diváci: 26641.

VfL Wolfsburg Casteels – Roussillon, Brooks, Knoche, William – Arnold, Guilavogui (C) (46. Gerhardt), Camacho – Steffen, Weghorst (75. Ginczek), Brekalo (86. Mehmedi).

FC Schalke 04 Fährmann – Nastasić, Naldo, Sané – Baba Rahman, Serdar (83. Bentaleb), McKennie, D. Caligiuri – Uth, Harít (59. Embolo), Burgstaller (74. Teuchert).

Werder Brémy - Hannover 96 1:1 (0:0)

Branky: 85. Gebre Selassie - 77. Weydandt. Rozhodčí: Dr. Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp.

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede (82. J. Eggestein), Klaassen – Osako, M. Kruse (C) (52. Rašica), Kainz (67. C. Pizarro).

Hannover 96 Esser – Sorg, Anton (C), Wimmer, Ostrzolek – Bebou, Walace, Schwegler (57. Bakalorz), Mania (61. Haraguči) – Asano (75. Weydandt), Füllkrug.

Fortuna Düsseldorf - FC Augsburg 1:2 (1:0)

Branky: 39. Raman - 57. Hinteregger, 76. Hahn. Rozhodčí: Markus Schmidt – Christof Günsch, Frederick Assmuth. ŽK:80. Zimmermann.

Fortuna Düsseldorf Rensing – Zimmer, K. Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Morales, Sobottka, Stöger (67. Karaman), Zimmermann – Raman (79. Lukebakio), Hennings (75. Ducksch).

FC Augsburg Giefer – Schmid, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (90+1. Danso) – Hahn, Gregoritsch, Caiuby (69. Ku Ja-Čeol) – Richter (79. Či Tong-won).

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:1)

Branky: 10. N. Müller, 82. Haller. Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn. ŽK:62. Gondorf - 49. N. Müller, 61. Salcedo.

SC Freiburg Schwolow – Stenzel, Gulde, Heintz, Günter – Waldschmidt (69. Terrazzino), Höfler, Gondorf, Frantz – Petersen, Niederlechner (73. Höler).

Eintracht Frankfurt Rönnow – N'Dicka, Salcedo, Tawatha (69. Kostić) – D. da Costa, Torró, G. Fernandes, Willems – N. Müller (73. de Guzmán), Gaćinović (88. Blum), Haller.