Na fotbale v Nizozemsku bylo přes sto zatčených

Amsterdam - Semifinálový zápas Nizozemského poháru mezi rezervním týmem Ajaxu Amsterdam a Utrechtem se neobešel bez výtržností diváků. Policie zatkla během utkání 110 fanoušků obou klubů. Agresivní příznivci se na stadiónu pokoušeli prorazit bariéry, které od sebe oba tábory oddělovaly. Podle policie bylo 52 fanoušků Ajaxu zatčeno v útrobách stadiónu při pokusu o průnik do sektoru diváků hostujícího týmu.

Další třicítka příznivců amsterdamského klubu byla zatčena po utkání, když se snažila u hlavního vchodu vyvolat bitku s fanoušky Utrechtu.

Prvoligový Utrecht porazil rezervní tým Ajaxu až na pokutové kopy 7:6 a ve finále se utká s vítězem duelu mezi áčkem Ajaxu a PSV Eindhoven.

O postupu prvoligového soupeře rozhodl záložník Jean-Paul de Jong, jenž
proměnil v penaltovém rozstřelu sedmý pokutový kop, zatímco finský obránce Ajaxu Petri Passanen před ním jako první neuspěl.

V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 2:2, přestože Utrecht vedl už o dvě branky. Nando Rafael nejprve snížil a v 85. minutě si druhým gólem vynutil pokračování duelu.