Real Madrid - Vallecano: Morientes vyrovnal

Real Madrid - Vallecano: Morientes vyrovnal - Náhradník Morientes zachránil Real Madrid dvěma góly v 86. a 90. minutě. | foto: Reuters

Morientes přišel za Ronalda a vyrovnal

• 8
Madrid - Ještě pět minut před koncem prohrávali fotbalisté Realu Madrid na svém stadionu s celkem Vallecana 0:1. Předposlední tým soutěže tak živil naději na výhru nad slavným mužstvem. Až v samém závěru pak střídající hráči zachránili vedoucí celek španělské ligy a postarali o dokonalý zvrat. Vicente del Bosque, trenér Realu, měl při střídání šťastnou ruku. Dva góly dal Morientes a další přidal Portillo.

Morientes, který vystřídal na hrotu neúspěšného brazilského útočníka Ronalda, v 86. minutě vyrovnal a v nastaveném čase zpečetil výhru Realu gólem na 3:1. Vedoucí gól Realu na 2:1 vstřelil chvíli předtím Portillo, jenž nahradil na hřišti obránce Franciska Pavona. Madridský tým zvítězil v lize pošesté za sebou.

Co se nakonec nepovedlo Vallecanu, to dokázal Villarreal, který získal skalp druhého slavného španělského klubu Barcelony. Nad katalánským týmem, kterému se v domácí soutěži narozdíl od Ligy mistrů vůbec nedaří, zvítězil 2:0 a v tabulce je
hned za ním na desátém místě s jednobodovou ztrátou.

Zápas rozhodla penalta, kterou proměnil Lopez. Snahu Barcelony o vyrovnání přibrzdilo v závěrečné čtvrthodině vyloučení Sorina a naopak Calleja v nastaveném čase zpečetil úspěch Villarrealu.

Valencie dohrávala na hřišti Betisu Sevilla bez dvou vyloučených hráčů. Za stavu 1:0 byl těsně před poločasem vyloučen argentinský obránce Roberto Ayala a Betis toho využil ve druhé půli. Druhý gól vstřelil ranou z dálky Arzu. Čtvrthodiny před koncem dostal druhou žlutou kartu Ruben Baraja a šance španělského mistra na
zvrat v utkání definitivně skončily.

Santander ukončil sérii čtyř porážek, když porazil FC Sevilla 1:0, jedinou branku
zápasu vstřelil dvě minuty před koncem prvního poločasu Guerrero z pokutového kopu.

Vítězství udrželo Santander nad zónou ohrožení sestupem, Sevilla si naopak zkomplikovala boj o místo zaručující účast v příštím ročníku Poháru UEFA.

La Coruňa se po výhře 2:1 nad San Sebastianem posunula před svého soupeře na druhé místo tabulky. Domácí sice prohrávali po čtvrthodině hry po brance tureckého útočníka Nihata Kahveciho, ale těsně před přestávkou Joan Capdevila vyrovnal a sedm minut před koncem dokonal obrat Fran Gonzalez.

Výsledek 28. kola: Real Madrid - Vallecano 3:1 (86. a 90. Morientes, 90. Portillo - 9. Cembranos), Villarreal - FC Barcelona 2:0 (57. Jorge Lopez z pen., 90.
Calleja), Betis Sevilla - Valencia 2:0 (35. Fernando, 65. Arzu), Espaňol - Vigo 0:0, Alavés - Mallorca 0:0, Santander - FC Sevilla 1:0 (43. Guerrero z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:0 (84. Ezquerro), Pamplona - Málaga 0:1 (59. Romero), Valladolid - Huelva 0:1 (22. Molina), La Coruňa - San Sebastian 2:1 (44.  Capdevila, 83. Fran Gonzalez - 16. Kahveci)

1. Real Madrid              28 17 9 2 64:27 60
2. La Coruňa                28 16 6 6 45:30 54
3. San Sebastian          28 15 9 4 48:36 54
4. Valencia                    28 13 8 7 42:23 47
5. Vigo                          28 13 6 9 33:24 45
6. Betis Sevilla              28 11 8 9 39:38 41
7. Atlético Madrid          28 10 9 9 38:34 39
8. FC Sevilla                  28 10 9 9 24:21 39