Gabriel Barbosa z Flamenga proměňuje penaltu v zápase o třetí místo na MS klubů...

Gabriel Barbosa z Flamenga proměňuje penaltu v zápase o třetí místo na MS klubů proti Al Ahly. | foto: Reuters

Flamengo má po výhře nad Al-Ahlí bronz z fotbalového MS klubů

• 1
Třetí místo na mistrovství světa klubů obsadili fotbalisté Flamenga, kteří zdolali egyptský tým Al-Ahlí 4:2. Finále v sobotu obstarají Real Madrid a saúdskoarabské mužstvo Al-Hilál.

Flamengo poslal do vedení v 11. minutě z penalty Barbosa, ještě do pauzy ale vyrovnal Abdelkader. Egyptský záložník přidal po hodině hry další branku a napravil zaváhání spoluhráče Maalúla, který neproměnil pokutový kop.

Klíčový moment divokého utkání nastal v 69. minutě, kdy byl vyloučen obránce Abdullfatah. Přesilovku využil v 75. minutě Pedro a obrat dokonal další penaltou Barbosa. Pedro navíc přidal v nastavení ještě jeden zásah a se čtyřmi trefami kraluje tabulce střelců celého turnaje.

Flamengo se po druhém místě z roku 2019 podruhé umístilo na MS klubů na medailové příčce. Al-Ahlí se nepodařilo obhájit bronzovou pozici z předchozích dvou let.