Marseille padla a do vedení pustila Monaco

Paříž - Marseille už nevede francouzskou ligu. Druhé porážce sezony nezabránili ani oba čeští záložníci Rudolf Skácel se Štěpánem Vachouškem, kteří v Nantes odehráli celý zápas. Ten rozhodl domácí Vahirua už ve třetí minitě. Brankář Petr Čech z Rennes na Korsice sice předvedl několik skvělých zákroků, ale porážce 0:1 v 7. kole od domácího Ajaccia nezabránil.

Čecha překonal v závěru první půle srbský útočník Mitrovič, hrající teprve první zápas ve francouzské lize.

Inkasovaná branka jde podle sportovního deníku L'Équipe na vrub českého brankáře. Přesto novináři Čecha za jeho výkon v sedmém kole pochválili a označili jej za nejlepšího hráče Rennes. Za několik výjimečných zákroků mu deník udělil nadprůměrnou známku sedm z deseti možných bodů.

"Jeho zákroky byly opět rozhodující," napsal L'Équipe. Podle něj Čechovi nepřálo štěstí pouze ve 43. minutě utkání, kdy příliš vyběhl a Mitrovič střílel z levé strany do prázdné branky.

U debaklu v Sochaux nebyl ani jeden z českých hráčů Štrasburku. Václav Drobný kvůli zranění nebyl k zápasu vůbec nominován, David Kobylík proseděl utkání na lavičce.

Vedoucí Marseille s českými fotbalisty Štěpánem Vachouškem a Rudolfem Skácelem prohrála v neděli večer v Nantes. Vachoušek dostal v závěru půle žlutou kartu.

Do čela se tak zatím dostalo Monako, které vyhrálo v Montpellieru. Posledních deset minut odehrál za vítěze český záložník Jaroslav Plašil.

S favority dál drží krok hráči Nice. Tentokrát porazili Lille 2:0 dvěma góly Alžířana Cherrada.

Dvakrát se trefil také Cissé a položil tak základ k výhře Auxerre nad Bastií 4:1.

Pařížský St. Germain vyhrál v Guingampu 2:0, přestože už po půlhodině hry ztratil vyloučeného Boškoviče.

Výsledky 7. kola: Sochaux - Štrasburk 3:0 (10. Isabey, 24. Santos, 88. Pagis), Ajaccio - Rennes 1:0 (43. Mitrovič), Auxerre - Bastia 4:1 (24. a 60. Cissé, 35. Lachuer, 45. Mexes - 29. Diarra), Guingamp - Paris St. Germain 0:2 (65. Fiorese, 70. Pauleta), Lens - Bordeaux 1:0 (25. Thomert), Nice - Lille 2:0 (32. a 40. Cherrad), Toulouse - Mety 1:0 (70. Avezac), Le Mans - Lyon 0:2 (12. a 89. Elber), Montpellier - Monako 1:2 (26. Laigle - 18. Adebayor, 73. Giuly).

20. Le Mans             7 0 2 5 1:13 2

Nicolas Dieuze z Toulouse (vpravo) bojuje s Franckem Signorinem z Méty v utkání francouzské ligy