Fotbalisté Manchesteru United na půdě nováčka z Burnley neuspěli.

Fotbalisté Manchesteru United na půdě nováčka z Burnley neuspěli. | foto: Reuters

Manchester United klopýtl v anglické lize na hřišti nováčka z Burnley

• 17
Fotbalisté nováčka anglické ligy Burnley zakončili ve druhém kole anglické ligy úřadujícího šampiona. Hostům poté nepomohla byť aspoň k jedinému bodu ani penalta.

Burnley se na domácím stadionu Turf Moor představilo v nejvyšší soutěži poprvé po 33 letech a dokonce i proti stejnému soupeři. Tehdy však United vyhráli 1:0 a rozhodli tak o sestupu domácího týmu.

"Nebudeme si nic namlouvat. V některých chvílích jsme měli obrovské štěstí, ale to je proti Manchesteru potřeba. Hodně lidí říkalo, že po prvních pěti zápasech budeme mít nula bodů. Nic proti jejich názoru nemám, ale jsem rád, že jsme jim ukázali, že neměli pravdu," prohlásil kouč Burnley Owen Coyle.

Za symbolickou pomstou Burnley nasměrovala Blakeova střela z voleje a
skvělý výkon brankáře Briana Jensena. Ten se vyznamenal zejména ve 44. minutě, kdy po Blakeově faulu na Patrice Evru nařídil sudí penaltu. K ní se postavil záložník Michael Carrick, jeho střelu však Jensen zlikvidoval.

"Za zákroky jsem placený. Trochu mě překvapilo, že šel kopat Carrick, ale důležité je, že nedal gól," řekl Jensen. V závěru utkání měli ještě šance Ryan Giggs a střídající Dimitar Berbatov,

Burnley však cenné vítězství udrželo. "Nehráli jsme dobře, ale večer patřil Burnley. Měli jsme tolik šancí a ani jednu jsme nedokázali proměnit...," citoval server BBC trenéra United Alexe Fergusona.

Petr Čech a spol. mají druhou výhru v novém ročníku anglické ligy. Fotbalisté Chelsea zvítězili na hřišti Sunderlandu, ač po prvním poločase prohrávali. Po přestávce nastříleli soupeři tři góly. Postupně se trefili Ballack, Lampard z penalty a Deco.

Sunderland se sice po celý zápas bránil tlaku favorita, přesto se dostal do vedení jako první. V 18. minutě nejprve obrana hostů zblokovala střelu Jonese, na opakovaný pokus kanonýra Benta už byl ale český reprezentační brankář Čech krátký.

Převahu Chelsea zúročil až krátce po přestávce Ballack, a když o deset minut později Lampard proměnil pokutový kop za faul na Drogbu, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Vítězství pak zpečetil v 70. minutě Portugalec Deco.

Domácí prohru z úvodního kola odčinil nováček z Wolverhamptonu, který zvítězil 1:0 na hřišti Wiganu. Jedinou branku vstřelil již v šesté minutě Keogh.

Výsledky - 2. kolo: Sunderland - Chelsea 1:3 (18. D. Bent - 52. Ballack, 61. Lampard z pen., 70. Deco), Wigan - Wolverhampton 0:1 (6. Keogh), Birmingham - Portsmouth 1:0 (90.+2 McFadden z pen.), Burnley - Manchester United 1:0 (19. Blake), Hull - Tottenham 1:5 (25. S. Hunt - 10., 45., a 90.+4 Defoe, 14. Palacios, 78. Keane), Liverpool - Stoke 4:0 (4. Torres, 45. Johnson, 78. Kuijt, 90.+1 N'Gog)..