Lyon zlomil prokletí a vykročil za obhajobou

Paříž - Třiadvacet let čekal Lyon na vítězství v úvodním ligovém zápase sezony. Dočkal se letos, v zahajovacím utkání nového ročníku francouzské ligy zvítězil na hřišti Nice. Fotbalisté Lyonu tak výhrou vykročili za obhajobou mistrovského titulu, jenž by byl už čtvrtým v řadě. Jediný gól pátečního zápasu vstřelil třináct minut před koncem Elber.

Pro brazilského útočníka, který přišel před rokem z Bayernu Mnichov, to byla jedenáctá trefa ve francouzské nejvyšší soutěži. Elber využil zaváhání obrany Nice a prosadil se střelou ze šesti metrů.

Další gól už na stadionu v Nice nepadl, a Lyon tak dosáhl vítězství. Ovšem velmi šťastného, rozhodně nepředvedl výkon hodný úřadujícího mistra. Za výhru může děkovat především brankáři Coupetovi, který těsné vítězství zachránil několika skvělými zákroky. Ty nejlepší vytáhl v nastaveném čase, kdy nápor Nice gradoval.

"Máme tři body, to je dobrý začátek. Ale na druhou stranu, jestli chceme hrát o titul, musíme se ještě zlepšit," uznal kouč vítězů Paul LeGuen.

Premiéru ve francouzské lize má za sebou reprezentační stoper René Bolf. Bývalý ostravský obránce hrál svůj první zápas za Auxerre, ale jeho tým podlehl v Lille. To se prosadilo dvakrát, nejprve těsně před přestávkou a pak také hned po ní.

Bolf odehrál celých devadesát minut a za svůj výkon byl deníkem L´Equipe ohodnocen podprůměrnou známkou čtyři a půl.

Výsledky 1. kola:
Nice - Lyon 0:1
(77. Elber), Marseille - Bordeaux 1:0 (90. Batlles), Bastia - Štrasburk 2:1 (43. Jau, 80. Vairelles - 46. Pagis), Mety - Nantes 1:0 (87. Socrier), Rennes - Paříž St. Germain 2:1 (22. Sorlin, 24. Frei - 41. Pauleta z pen.), Caen - Istres 1:1 (16. Watier - 3. Ndiaye), Sochaux - Ajaccio 1:0 (30. Monsoreau), Toulouse - Lens 0:0, Lille - Auxerre 2:0 (44. Brunel, 46. Dernis), Saint-Etienne - Monaco 0:1 (2. Chevanton)