Jan Bednarek (vlevo) ze Southamptonu hlavičkuje před Sadiem Maném z Liverpoolu.

Jan Bednarek (vlevo) ze Southamptonu hlavičkuje před Sadiem Maném z Liverpoolu. | foto: AP

Liverpool vyhrál v Southamptonu, vrací se do čela Premier League

• 6
Liverpoolští fotbalisté získali před finišem Premier League výhodu. V pátečním utkání 33. kola porazili Southampton 3:1 na jeho hřišti a vrátili se do čela o dva body před Manchester City.

Přestože Liverpool byl před vzájemným utkáním druhý a Southampton až šestnáctý, aktuální formu měli oba soupeři podobnou. Oba vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Do vedení se v 9. minutě nečekaně dostal domácí celek, když se Long po Höjbjergově hlavičce zjevil osamocený na malém vápně a brankáři Alissonovi nedal šanci. Favorizovaným hostům se povedlo do poločasu vyrovnat, když obléhání branky ukončila Keitova hlavička.

Po změně stran Southampton obětavě bránil, ale Liverpool stupňoval tlak a vítězného gólu se dočkal deset minut před koncem po Salahově bleskovém protiútoku. Sólo egyptského útočníka od půlicí čáry nedokázala zastavit ani trojice obránců. Vítězství hostů pak ještě pojistil Henderson.

Výsledek 33. kola: Southampton - Liverpool 1:3 (9. Long - 36. Keita, 80. Salah, 86. Henderson).

Southampton FC - Liverpool FC 1:3 (1:1)

Branky: 9. S. Long - 36. Keïta, 80. M. Salah, 86. Henderson. Rozhodčí: Paul Tierney – Stuart Burt, Darren Cann. ŽK:48. Bednarek, 75. Bertrand - 81. M. Salah, 89. Robertson, 90+1. Henderson, 90+4. Mané.

Southampton FC Gunn – Valery, Vestergaard (83. Ch. Austin), Jošida, Bednarek, Bertrand – Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Romeu (83. Armstrong) – S. Long (62. Sims), Redmond.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (59. Henderson), V. van Dijk (C), Matip, Robertson – Wijnaldum (59. Milner), Fabinho, Keïta (88. Lovren) – M. Salah, Firmino, Mané.