Liverpool je dole, Baroše v Anglii přesto chválí

• 15
Liverpool - Trpce se teď musí žít dvěma českým fotbalovým reprezentantům, kteří v Liverpoolu patří mezi vážené hráče. Vladimír Šmicer s Milanem Barošem jsou u toho, když je slavný klub v Anglii pro smích. Přitom před pár týdny byl ještě největším kandidátem na titul. Co způsobilo tak revoluční obrat? Posledních šest zápasů, v nichž mužstvo uhrálo pouhý bod. "Zažil jsem nejhorší měsíc v životě, ale slibuju, že se z toho bahna dostaneme," prohlásil kouč Gerard Houllier pro anglická média.

Liverpool spadl v tabulce z prvního na páté místo, dostal se před něj i jeho neoblíbený rival Everton.

Middlesbrough, Fulham, Manchester United, Charlton, Sunderland. To je zástup posledních liverpoolských přemožitelů, přičemž jen s Manchesterem hrál tým doma. A ránu dostal klub i v Lize mistrů, kde ho do druhé fáze nepustila švýcarská Basilej, považovaná za outsidera.

Úpadek začal před šesti týdny, kdy se datuje poslední vítězství v Premier League. Druhý listopadový den Liverpool zdolal West Ham, ale poté se mezi pět porážek dostala už jen domácí remíza se Sunderlandem.

A právě proti stejnému soupeři blamáž vyvrcholila. V neděli na hřišti předposledního týmu tabulky tým podlehl 1:2.

Oba Češi hráli v základní sestavě, Baroš dal dokonce gól a byl nejlepším hráčem poražených. "Mohl dát tři góly, byl mnohem nebezpečnější než Owen," napsal list The Independent.

Při vyrovnávací brance v 68. minutě poslal míč pod tělem brankáře Jürgena Macha. Už v prvním poločase ale mohl český útočník skórovat, jeho ránu ale gólman vyrazil. A devět minut před koncem mohl Baroš dát vítězný gól, ale vystřelil těsně vedle tyče. Vzápětí Liverpool podruhé inkasoval.

The Indepedent dál píše, že vedle Owena má kouč Houllier do útoku jen jednu možnost: Baroše. "Obránci se už naučili hrát proti Emilovi Heskeymu, Diouf sice začal dobře, ale v zimě jako by zatuhl."

Jednadvacetiletý Baroš je jako jeden z mála liverpoolských hráčů v poslední době chválen. "V pohárovém zápase v Arnhemu udělal v obraně protivníka za posledních deset minut více zmatku, než se jeho spoluhráčům podařilo za celý zápas," dodává Indepedent.