Harry Kane z Tottenhamu slaví gól ve čtvrtfinále Ligového poháru na hřišti...

Harry Kane z Tottenhamu slaví gól ve čtvrtfinále Ligového poháru na hřišti Stoke. | foto: Reuters

Do semifinále Ligového poháru postupují Tottenham a Manchester United

• 1
Tottenham Hotspur a Manchester United jsou zbývajícími semifinalisty anglického Ligového poháru. Tottenham vyhrál ve Stoke 3:1, United zvítězili na Evertonu 2:0.

Tottenham s Manchesterem doplnily Manchester City a druholigový Brentford, které si postup vybojovaly už v úterý.

Tým José Mourinha měl však na stadionu druholigového soupeře hodně práce. Brzy se dostal do vedení, po dvaceti minutách se hlavou trefil Gareth Bale.

Krátce po půli domácí vyrovnali, Thompson se krásně položil do centru v pokutovém území.

O vítězství favorizovaného Tottenhamu, který v minulých dnech v Premier League prohrál dvakrát za sebou a z první příčky klesl na šestou, rozhodl v 70. minutě střelou z dálky obránce Ben Davies. Poté postup stvrdil Harry Kane.

V utkání Evertonu s Manchesterem United bylo bezbrankové skóre ještě v 88. minutě. Pak hosty dostal do vedení Edinson Cavani a v nastavení stvrdil postup Anthony Martial.

Semifinále se hraje 4. ledna a v obou dojde na derby: manchesterské United vs City a londýnské Tottenham vs Brentford.

Everton FC - Manchester United 0:2 (0:0)

Branky: 88. Cavani, 90+6. Martial. Rozhodčí: Madley – Smart, Holmes. ŽK:57. Pogba, 90. Tuanzebe, 90+1. Martial, 90+4. Shaw. Diváci: 2 000.

Everton FC Olsen – Coleman, Mina, Keane, Godfrey – Doucoure (89. Tosun), Gomes (58. T. Davies) – Iwobi, Sigurdsson, Richarlison (56. Bernard) – Calvert-Lewin

Manchester United Henderson – Tuanzebe, Bailly, Maguire, Alex Telles (84. Shaw) – Matić, Pogba, van de Beek (67. Martial) – Fernandes – Greenwood (67. Rashford), Cavani

Stoke City - Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)

Branky: 53. Thompson - 22. Bale, 71. Davies, 81. Kane. Rozhodčí: England – Davies, Mainwaring. ŽK:30. Collins.

Stoke City Lonergan – Collins, Souttar, Batth (C) – Smith, Thompson, Cousins, Fox (34. Fletcher) – Oakley-Boothe (79. Vokes), Brown (71. Powell), McClen.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Doherty, Sánchez, Dier, Davies – Højbjerg, Winks – Alli (66. Lamela), Lucas Moura (66. Sissoko), Bale (46. Son Heung-min) – Kane.