Lídr slovenské ligy si zajistil výhru až v závěru

Bratislava - Díky zvládnutým závěrům obou poločasů zvítězili fotbalisté vedoucí Banské Bystrici nad Interem. Na domácím hřišti sice v čtyřiadvacátém kole slovenské ligy prohrávali už od sedmé minuty, ale těsně před přestávkou se jim podařilo vyrovnat. A ve čtvrté minutě nastaveného času dokonali obrat v utkání.

Lídr tabulky má nyní dvoubodový náskok, protože Ružomberok pouze remizoval v Žilině 1:1.

Domácí pod novým trenérem Ladislavem Jurkemikem, který v úterý vystřídal Juraje Šimurku, sice vedli, ale po změně stran je zarmoutil vyrovnáním Jelšic.

Prohra s Trnavou byla posledním zápasem pro trenéra fotbalistů Petržalky Vladimíra Weisse. Po dohrávce 24. ligového kola, v němž Petžalka doma podlehla
0:2, z funkce odstoupil.

Hostům vychytal vítězství český brankář Marek Čech, oba góly dal Kožuch a s 10 trefami mu patří třetí místo mezi střelci slovenské ligy. Nejlepším je Števko z Ružomberoku se 14 zásahy.

Výsledky - 24. kolo:
Slovan Bratislava - Púchov 2:0 (10. a 20. Onofrej), Dubnica - Trenčín 0:0, Banská Bystrica - Inter Bratislava 2:1 (45. Semeník z pen., 90. Vyskoč - 7. Tomčák), Žilina - Ružomberok 1:1 (23. Bažík - 65. Jelšic), Petržalka - Trnava 0:2 (20. a 29. Kožuch).