Adam Hloušek (v bílém dresu)

Adam Hloušek (v bílém dresu) | foto: Reuters

Hloušek získal s fotbalisty Legie Varšava podruhé polský pohár

• 0
Český fotbalista Adam Hloušek získal s Legií Varšava polský pohár. Ve finále Legia porazila Gdyni 2:1 a trofej vyhrála už podevatenácté, z toho pošesté za posledních osm let. Devětadvacetiletý český obránce odehrál celý zápas.

Legia vedla už na konci úvodní půlhodiny o dvě branky, obhájce loňského prvenství dokázal snížit až v nastavení druhého poločasu. To už přitom Gdyně hrála v oslabení, které jí způsobil vyloučený Piesio.

Rozhodčí přidal 11 minut, neboť v druhé půli musel zápas přerušit kvůli ohňostrojům v hledišti a hustému dýmu nad trávníkem. Zápas na varšavském Národním stadionu sledovalo 47 tisíc diváků.

Hloušek vyhrál polský pohár podruhé, dvakrát Legii pomohl i k ligovému titulu.