West Ham United - Chelsea: hráči domácích protestují proti penaltě

West Ham United - Chelsea: hráči domácích protestují proti penaltě | foto: AP

Kováč křičel na sudího, emoce přinesla sporná penalta pro Chelsea

• 86
Český fotbalista Radoslav Kováč z West Hamu sprintoval k pomeznímu, křičel na něj a rukama ukazoval: "Vždyť se hrál míč." Sporné rozhodnutí sudího a pokutový kop zachránily Chelsea v londýnském derby od blamáže.

Lídr Premier League na hřišti předposledního West Hamu v půli prohrával, na konečných 1:1 vyrovnal po hodině hry z penalty, která domácí rozzlobila do nepříčetnosti.

"Rozhodčí Mike Dean je lakomec, obral West Ham o důležité vítězství," napsal server nejčtenějšího britského deníku The Sun.

"Byl to nádherný zápas a myslím si, že jsme z něj mohli vytěžit víc než jen bod," řekl domácí kouč Gianfranco Zola serveru BBC.  "Ale o výhru jsme přišli kvůli penaltě."

West Ham - Chelsea: Radoslav Kováč (Vlevo) a Michael Ballack

V 58. minutě vyhecovaného derby domácí kapitán Upson šel v pokutovému území do skluzu a trefil míč a zasáhl nohu střídajícího Sturridge.

Sudí Mike Dean váhal, ale na pokyn pomezního se odhodlal a odpískal penaltu. Domácí se seběhli kolem asistenta, bouřlivě protestovali. Snad tři minuty se nehrálo, pro poškozené padaly žluté karty.

"Jsme nespokojeni s rozhodnutím sudího, který věřil čárovému. I když ten si v první chvíli nemyslel, že to penalta byla," zlobil se Zola.

Když se situace zklidnila, míč si vzal záložník Lampard, odchovanec West Hamu. Rozběhl se a suverénně proměnil. Rozhodčí Dean však gól neuznal, penaltu nechal opakovat, protože do vápna předčasně vběhlo několik hráčů.

Lampard si míč postavil znovu, vystřelil k druhé tyči a dal gól. Opět zvedl ruku na oslavu, ale sudí branku neuznal znovu. A znovu ze stejného důvodu.

Tak potřetí. Lampard si staví míč, střílí a gól. Konečně platí, je to jedna jedna. "Zrovna jsem nepotřeboval kopat třikrát za sebou, když jsem před pár dny jednu penaltu neproměnil," poznamenal Lampard.

West Ham United - Chelsea: Frank Lampard proměnil penaltu

Fanoušci viděli ještě jeden pokutový kop. V závěru prvního poločase ho zahrávali domácí. Colisson dostal kolmici do vápna, kde ho podrazil Ashley Cole. Diamante vystřelil ze svého pohledu k pravé tyči, brankář Čech skočil ke druhé.

Penaltové drama však teprve přišlo.

A mohlo být ještě víc vzrušující. Devět minut před koncem při rohu domácích stoper Carvalho převálcoval Franka, ale Dean si druhý pokutový kop proti Chelsea odpískat netroufl.

A tak krásný, dramatický a svižný duel skončil 1:1. Chelsea zvýšila v čele náskok na čtyři body, protože druhý Manchester utrpěl debakl na Fulhamu. West Ham zůstal předposlední, případná výhra nad Chelsea by ho však ze sestupových příček dostala.