Kollerův gól stačil jen na bod. Hašek vyhrál

Paříž - Fotbalisté Saint Etienne slaví ve francouzské lize druhé vítězství. Svěřenci českého trenéra Ivana Haška porazili v domácím prostředí Nancy 1:0. Poprvé se ve francouzské nejvyšší soutěži prosadil i český reprezentační útočník Jan Koller, ale jeho Monako v Rennes jen remizovalo 1:1.

Soutěž vede Marseille o skóre před mistrovským Lyonem, který ve šlágru 3. kola  vyhrál v Bordeuax 2:1. Rozhodující gól dal v 86. minutě reprezentant Wiltord.

Monako vedlo od dvanácté minuty. Gólovou akci založil druhý český reprezentant Jaroslav Plašil, rozehrál míč na levou stranu, Serge Gakpe pronikl k pokutovému území, odcentroval a Koller skóroval.

Čeští hráči Plašil s Kollerem na sebe upozornili ještě krátce před přestávkou, kdy připravili šanci pro útočníka Di Vaia. Druhý gól však Monako nepřidalo a o těsný náskok v závěru přišlo, vyrovnával Briand. Koller i Plašil odehráli celý zápas.

Pro Monako je to vůbec první bod v novém ročníku první ligy a po třech kolech se krčí na posledních místech tabulky.

Stejným výsledkem, tedy remízou 1:1, skončila i další tři utkání.

Druhé vítězství v novém ročníku francouzské ligy slaví fotbalisté Saint Etienne a s ním i český kouč Ivan Hašek. Jeho tým navázal na týden starou výhru z Monaka a doma porazil Nancy.

Tři body v sobotním večeru získalo i mužstvo stopera Davida Rozehnala. Pařížský celek ze Saint Germain porazil doma Lille, utkání rozhodl v šedesáté minutě portugalský útočník Pauleta. Rozehnal se do statistik zapsal žlutou kartou.

Výsledyk 3. kola:
Auxerre - Marseille 0:3
(45. Ribéry, 49. Maoulida, 70. Pagis), Le Mans - Valenciennes 3:2 (37. Romaric, 54. Samassa, 80. Bangoura - 10. a 26. Savidan), Lens - Lorient 1:1 (42. Aruna - 70. Jallet), Nantes - Troyes 1:1 (5. vlastní Kouassi - 64. vlastní Guillon), Paris S.G. - Lille 1:0 (60. Pauleta), Rennes - Monako 1:1 (86. Briand - 12. Koller), St. Etienne - Nancy 1:0 (64. Ilan), Sedan - Sochaux 1:1 (87. Lachor z pen. - 16. Quercia), Toulouse - Nice 1:0 (44. Mathieu), Bordeaux - Lyon 1:2 (5. Faubert - 28. Fred, 86. Wiltort).