Neapol - Juventus: hostující Nedvěd (vpravo) uniká s míčem - Český záložník Pavel Nedvěd z Juventusu Turín (vpravo) obíhá Fabiana Santacrocea z Neapole. | foto: Reuters

Juventus zase prohrál, do čela se probojoval Inter

Inter Milán je zpátky v čele italské ligy. Pomohly mu ztráty soupeřů, ale to hlavní si mistr uhrál sám: ve šlágru 7. kola rozdrtil AS Řím 4:0 na jeho hřišti. Druhé je Udine, pak Catania a Neapol, která zdolala Juventus. Dosavadní lídr Lazio prohrálo v Boloni.

AS Řím doplatil na nepovedené začátky poločasů. V prvním inkasoval po čtyřech minutách, v druhém zase Inter během úvodní desetiminutovky mířil přesně hned třikrát. Římu nepomohl ani návrat kapitána Tottiho, který se nedávno zapojil do přípravy po zranění. I kvůli jeho dosavadní absenci patří AS v tabulce až 14. místo.

Dva góly dal švédský útočník Ibrahimovic, který má na kontě již pět ligových branek. Výhru pak dvěma povedenými střelami z hranice pokutového území potvrdili Stankovič a Nigerijec Obinna, pro kterého šlo o první zásah v dresu Interu.

Nahoru se sune AC Milán, dvě branky brazilské hvězdy Ronaldinha zajistily vítězství 3:0 nad Sampdorií Janov. Milán, v jehož dresu odehrál celé utkání i český reprezentant Marek Jankulovski, se tak po pátém utkání v řadě bez prohry posunul ve vyrovnané tabulce italské ligy na páté místo. Naopak Sampdoria na své první vítězství stále čeká a je až osmnáctá.

Rozhodující moment zápasu přišel deset minut po změně stran. Jankulovski střílel, hostující Lucchini zahrál v pokutovém území rukou, po druhé žluté kartě byl vyloučen a pokutový kop proměnil Ronaldinho. Hvězdný útočník navíc krátce poté po rychlém brejku zvýšil náskok střelou k tyči. Na konečných 3:0 v nastavení upravil střídající Inzaghi. Na obě branky přihrál další Brazilec Kaká.

Dosud vedoucí Lazio Řím překvapivě nestačilo na nováčka z Boloni, s nímž už v 27. minutě prohrávalo o tři branky. Ani snížení Rocchiho na ztrátě všech bodů nic nezměnilo. Poprvé v sezoně se do sestavy Lazia nedostal český stoper David Rozehnal, který seděl jen na lavičce.

Do čela se tak dostalo Udine, který sice na hřišti Lecce prohrávalo o dva góly, nakonec však vybojovalo alespoň bod za remízu 2:2. Tabulku však vede jen díky lepšímu skóre před překvapením z Catanie a Neapolí.

Juventus Turín nevyhrál už čtyřikrát za sebou, tentokrát podlehl 1:2 v Neapoli.

Turínský celek, za který odehráli Zdeněk Grygera i Pavel Nedvěd celý zápas, poslal po hodině hry do vedení svou čtvrtou trefou v sezoně Brazilec Amauri. Domácí však do pěti minut srovnali, když se hlavou prosadil slovenský záložník Hamšík. Obrat pak dokonal o dvacet minut později argentinský útočník Neapole Lavezzi.

Fiorentina porazila Regginu 3:0 a zvítězila už v třetím utkání za sebou. Tápající Reggina zůstává bez vítězství. Zápas výrazně ovlivnila 38. minuta, kdy brankář Regginy v pokutovém území fauloval a dostal červenou kartu.

Nařízenou penaltu bez problémů proměnil záložník Pazzini. V druhém poločase pak přidal po zaváháních hostující obrany dvě trefy střídající kanonýr "fialek" Alberto Gilardino, který se s šesti brankami dotáhl na nejlepšího střelce Serie A Zarateho z Lazia.

Výsledkym, 7. kolo: Fiorentina - Reggina 3:0 (75. a 81. Gilardino, 38. Pazzini z pen.), Neapol - Juventus Turín 2:1 (65. Hamšík, 80. Lavezzi - 61. Amauri), AC Milán - Sampdoria Janov 3:0 (55. z pen. a 66. Ronaldinho, 90.+1 Inzaghi), Boloňa - Lazio Řím 3:1 (12. a 27. Di Vaio, 5. Volpi - 50. Rocchi), Catania - Palermo 2:0 (68. Martinez, 86. Mascara z pen.), Chievo - Bergamo 1:1 (45. Mantovani - 65. Ferreira Pinto), FC Janov - Siena 1:0 (20. Biava), FC Turín - Cagliari 0:1 (86. Aquafresca), Lecce - Udine 2:2 (32. Tiribocchi, 52. Giacomazzi - 58. Sanchéz, 71. D'Agostino), AS Řím - Inter Milán 0:4 (5. a 47. Ibrahimovic, 54. Stankovič, 56. Obinna)