Paulo Dybala (v popředí) z Juventusu Turín v souboji s Manuelem Locatellim z AC Milán. | foto: AP

Juventus znovu ovládl domácí pohár, ve finále deklasoval AC Milán

• 0
Fotbalisté Juventusu Turín počtvrté za sebou získali Italský pohár. Ve finálovém utkání v Římě deklasovali AC Milán 4:0 a rekord v počtu pohárových trofejí vylepšili na třináct. Mají navíc nakročeno k zisku čtvrtého double za sebou, v Serii A mají titul také prakticky jistý.

Po bezbrankovém poločase se dvěma góly na finálovém triumfu podílel Benatia, během povedené osmiminutovky se trefil i Douglas Costa a dvacet minut od první změny skóre završil výsledek vlastní trefou Kalinič.

V lize už Juventus může o titul přijít jen teoreticky, protože „Stará dáma“ před závěrečnými dvěma koly vede tabulku o šest bodů před Neapolí. Vzájemné zápasy mají oba týmy vyrovnané, rozhoduje tak rozdíl ve skóre, který u Juventusu činí 61 gólů a u Neapole 45.

Juventus FC - AC Milán 4:0 (0:0)

Branky: 56. Benatia, 61. Costa, 63. Benatia, 76. Kalinić. Rozhodčí: A. Damato. ŽK:61. Costa - 73. Calabria.

Juventus FC Buffon "C" – Cuadrado, Benatia, Barzagli, Asamoah – Khedira, Pjanić (87. Marchisio), Matuidi – Dybala (83. Higuaín), Douglas Costa (73. Bernardeschi) – Mandžukić.

AC Milán Donnarumma G. – Calabria, Bonucci "C", Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Locatelli (80. Montolivo), Bonaventura – Suso (68. Borini), Cutrone (62. Kalinić), Calhanoglu.