Fotbalisté týmu Spal Ferrara se radují z výhry nad Juventusem.

Fotbalisté týmu Spal Ferrara se radují z výhry nad Juventusem. | foto: Reuters

Oslavy titulu se odkládají, Juventus podruhé v sezoně prohrál

• 3
Fotbalisté Juventusu prohráli v 32. kole italské ligy na hřišti Spalu Ferrara 1:2 a nevyužili první možnost získat s předstihem osmý mistrovský titul v řadě. Slavit mohou v neděli, pokud druhá Neapol neporazí Chievo.

Trenér Allegri nechal před čtvrtfinálovou odvetou Ligy mistrů s Ajaxem Amsterodam odpočívat řadu opor v čele s kanonýry Ronaldem a Mandžukičem.

Premiéru v Serii A si tak odbyli hned tři mladíci Juventusu včetně sedmnáctiletého stopera Iwerua, který odehrál celý zápas.

Skóre otevřel po půlhodině hry devatenáctiletý útočník Kean a prodloužil svou gólovou sérii na šest utkání. Krátce po pauze ale vyrovnal po rohovém kopu domácí obránce Bonifazi a v 74. minutě dokonal obrat kapitán Floccari.

Ferrara porazila úřadujícího italského mistra po dlouhých 62 letech. Připsala si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů a výrazně se přiblížila záchraně, na sestupové příčky má náskok sedm bodů. Juventus prohrál v lize teprve podruhé v sezoně.

AS Řím doma udolal Udine 1:0. Český útočník Patrik Schick odehrál za vítěze první poločas. Dvojité střídání o poločasové pauze Římanům prospělo a v 67. minutě se dočkali branky. Svou první domácí ligovou trefu po téměř roce si připsal Džeko, který využil El Shaarawyho pas za obranu a sám před Mussem nezaváhal.

Na chvíli se tak římský celek posunul na čtvrtou příčku, tu si však vzápětí vzali zpět fotbalisté AC Milán, kteří těsně porazili Lazio.

Výsledky 32. kola: Spal Ferrara - Juventus Turín 2:1 (49. Bonifazi, 74. Floccari - 30. Kean), AS Řím - Udine 1:0 (67. Džeko), AC Milán - Lazio Řím 1:0 (78. Kessié z pen.).

Spal - Juventus FC 2:1 (0:1)

Branky: 49. Bonifazi, 74. Floccari - 30. Kean. Rozhodčí: Doveri – Prenna, Tasso. ŽK:28. Lazzari, 75. Floccari, 83. Fares, 87. Missiroli, 90+4. Vicari - 38. J. Cuadrado, 45+1. Cancelo.

Spal Viviano – Bonifazi, Cionek, Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli, Schiattarella (70. Valdifiori), Murgia – Floccari (C) (84. Regini), Petagna (88. Antenucci).

Juventus FC Perin – De Sciglio, Barzagli (C) (81. Bernardeschi), Gozzi Iweru, Spinazzola – J. Cuadrado, Bentancur, Kastanos (61. Nicolussi Caviglia), Cancelo – Dybala, Kean (69. Mavididi).

AS Řím - Udinese Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 67. Džeko. Rozhodčí: Di Bello – Tonolini, Tolfo. ŽK:81. Džeko - 59. D'Alessandro, 63. Musso, 77. Troost-Ekong.

AS Řím Mirante – Juan Jesus (46. Florenzi), Fazio, Manolas, Marcano – De Rossi (69. Ünder), Cristante – Zaniolo, El Shaarawy, Schick (46. L. Pellegrini) – Džeko.

Udinese Calcio Musso – Troost-Ekong, De Maio (84. Teodorczyk), Samir – Stryger Larsen, Fofana, de Paul, Mandragora (68. Sandro), D'Alessandro (72. Pussetto) – Okaka, Lasagna.

AC Milán - S. S. Lazio 1:0 (0:0)

Branky: 79. Kessié. Rozhodčí: Rocchi – Meli, Costanzo. ŽK:90+5. C. Zapata - 9. Rômulo, 85. Alberto.

AC Milán Reina – Calabria (67. Laxalt), Musacchio, A. Romagnoli (68. C. Zapata), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso, K. Piątek (84. Cutrone), Borini.

S. S. Lazio Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Bastos (81. Parolo) – Rômulo, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Lulić (74. Durmisi) – Correa (48. F. Caicedo), Immobile.