Cristiano Ronaldo (vpravo) z Juventusu se snaží uniknout Valonovi Behramimu z...

Cristiano Ronaldo (vpravo) z Juventusu se snaží uniknout Valonovi Behramimu z Janova. | foto: Reuters

Lazio otočilo duel s FC Turín, Juventus odpověděl výhrou v Janově

• 4
Fotbalisté Lazia Řím podruhé za sebou otočili nepříznivý stav v utkání italské ligy a po dvou brankách po změně stran porazili ve 29. kole FC Turín 2:1. Dotáhli se tak na rozdíl jediného bodu za vedoucí Juventus, jenže jen na pár desítek minut. Lídr vyhrál v Janově 3:1, když se prosadil až po přestávce, skórovali Dybala, Ronaldo a Douglas Costa.

„Stará dáma“ se na hřišti soupeře bojujícího o záchranu dlouho nemohla gólově prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě po pohledné individuální akci Paulu Dybalovi. Zanedlouho navíc přidal další trefu dělovkou zpoza vápna Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec má v této sezoně Serie A bilanci 24 gólů z 25 utkání.

Převahu obhájců titulu potvrdil v 73. minutě Douglas Costa, domácí hráči pak už pouze snížili zásluhou Andrey Pinamontiho. Janov tak zůstal na posledním nesestupovém místě bod před Lecce, které má zápas k dobru.

Lazio stejně jako v sobotu proti Fiorentině po úvodním dějství prohrávalo, po ruce Cira Immobileho se z penalty prosadil Andrea Belotti. Krátce po změně stran ale skóroval právě Immobile a 29. ligovým gólem v sezoně vyrovnal vlastní klubový rekord z ročníku 2017/18.

Obrat dokonal v 73. minutě tečovanou střelou Marco Parolo a Lazio vyhrálo šesté z posledních sedmi utkání. FC Turín je v neúplné tabulce na 14. místě.

Turín FC - S. S. Lazio 1:2 (1:0)

Branky: 5. Belotti - 48. Immobile, 72. Parolo. Rozhodčí: Massa – Schenone, Longo. ŽK:45. Verdi - 4. Immobile, 29. F. Caicedo, 74. J. Lukaku.

Turín FC Sirigu – Aina (70. Edera), N'Koulou, Bremer (80. Millico) – De Silvestri (59. Ansaldi), Lukić (80. Djidji), Rincón, Meïté, Lyanco – Belotti (C), Verdi (59. Berenguer).

S. S. Lazio Strakoša – Patric (90. Anderson), Acerbi, S. Radu – Lazzari (90. Bastos), S. Milinković-Savić, Parolo, Alberto, Jony (59. J. Lukaku) – Immobile (C), F. Caicedo (59. Correa).

Přejít na on-line reportáž

Janov CFC - Juventus FC 1:3 (0:0)

Branky: 77. Pinamonti - 50. Dybala, 56. Ronaldo, 73. Costa. Rozhodčí: Calvarese – Preti, Tolfo. ŽK:7. Favilli, 33. Schöne, 58. Sturaro, 70. Cassata, 80. A. Masiello - 45+1. Bonucci.

Janov CFC Perin – Romero, Soumaoro, A. Masiello – Ghiglione (62. A. Barreca), Behrami, Schöne (46. Lerager), Sturaro (C) (75. Biraschi), Cassata (78. Pandev) – Pinamonti, Favilli (46. A. Sanabria).

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Danilo – Bentancur, Pjanić (74. Ramsey), Rabiot (83. Matuidi) – Bernardeschi (66. Costa), Dybala (83. Olivieri), Ronaldo (74. Higuaín).