Český záložník Antonín Barák v dresu Lecce (uprostřed) vede míč.

Český záložník Antonín Barák v dresu Lecce (uprostřed) vede míč. | foto: AP

Barák při debutu za Lecce skóroval, Juventus přehrál Fiorentinu

• 4
Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 22. kole italské ligy i díky dvěma penaltám Cristiana Ronalda Fiorentinu 3:0 a vrátili se na vítěznou vlnu. Lazio jednoznačně porazilo Spal 5:1. Český záložník Antonín Barák dal gól v prvním utkání za Lecce při výhře 4:0 nad FC Turín. Udinese, odkud Barák hostuje, podlehlo Interu 0:2.

Antonín Barák se prosadil hned v prvním utkání za Lecce, kde hostuje z Udinese. V 19. minutě si našel odražený míč mezi penaltou a velkým vápnem a nekompromisně ho napálil pod břevno, čímž zvýšil domácí vedení domácích na 2:0. První gól do sítě Janova dal v 11. minutě po signálu z rohového kopu Alessandro Deiola.

Domácí byli při chuti i ve druhé půli, ranou do horního rohu zvýšil na 3:0 Filippo Falco a v 78. minutě proměnil penaltu Gianluca Lapadula. Nováček italské ligy sice v tabulce zůstává na 17. místě, díky prvnímu vítězství od listopadu se však odlepil od sestupových pozic na rozdíl tří bodů.

Cristiano Ronaldo první penaltu proměnil ve 40. minutě, kdy potrestal ruku Germana Pezzelly. Portugalský útočník se tím stal druhým hráčem v historii Juventusu, který v lize vstřelil gól v devíti po sobě jdoucích utkáních. Před ním se to povedlo jen Davidu Trézéguetovi v prosinci 2005.

Deset minut před koncem zápasu Ronaldo nezaváhal ani po faulu na Rodriga Bentancura a dal 19. gól v sezoně. Výhru ligového lídra zpečetil nizozemský stoper De Ligt v první minutě nastaveného času hlavičkou po rohovém kopu.

Lazio rozhodlo o své výhře v prvním poločase. Už po třech minutách skóroval nejlepší střelec Serie A Ciro Immobile, na něj o necelou čtvrthodinu později navázal Felipe Caicedo. Oba útočníci domácích se do přestávky trefili ještě jednou. Immobile má na kontě z 21 zápasů 25 gólů, o šest víc než druhý Ronaldo.

Inter udržel druhé místo vítězstvím v Udinese, které dvěma brankami zařídil Romelu Lukaku. Belgický útočník se trefil v rozmezí 64. a 71. minuty, jeho tým se dočkal triumfu po třech ligových remízách.

Všechny góly v utkání Bergama a Janova padly v první půli. V dresu domácí Atalanty se prosadili Rafael Toloi a Josip Iličič, Janovu dopomohly k bodům branky Domenica Criscita z penalty a Antonia Sanabrii. Výsledek už poté neovlivnilo vyloučení Valona Behramiho v 83. minutě.

AC Milán bez nemocného Zlatana Ibrahimovice nenavázal na sérii tří ligových výher a remizoval 1:1 s Veronou. Hosté šli do vedení díky Davidemu Faraonimu, za AC vyrovnal Hakan Calhanoglu. Verona dohrávala od 68. minutě bez vyloučeného Sofyana Amrabata, přesto vyrovnaný stav udržela. V milánském dresu debutoval v nastavení osmnáctiletý Daniel Maldini, pokračovatel slavného fotbalového rodu. Jeho otec Paolo odehrál za AC rekordních 647 ligových zápasů a děda Cesare 347 utkání

Nědělní program a výsledky 22. kola: Juventus Turín - Fiorentina 3:0 (40. z pen. a 80. z pen. Ronaldo, 90.+1 De Ligt), AC Milán - Hellas Verona 1:1 (29. Calhanoglu - 13. Faraoni), Bergamo - FC Janov 2:2 (12. Toloi, 35. Iličič - 19. Criscito z pen., 33. Sanabria), Lazio Řím - Spal Ferrara 5:1 (4. a 29. Immobile, 16. a 38. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli), Lecce - FC Turín 4:0 (11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. Lapadula z pen.), Udine - Inter Milán 0:2 (64. a 71. z pen. Lukaku).

Juventus FC - ACF Fiorentina 3:0 (1:0)

Branky: 40. Ronaldo, 81. Ronaldo, 90+1. de Ligt. Rozhodčí: Pasqua – Lo Cicero, Tolfo. ŽK:35. Bonucci - 33. Chiesa, 39. Pezzella, 51. R. Ghezzal, 80. Ceccherini.

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Sandro – Rabiot (88. Matuidi), Pjanić, Costa (83. Bernardeschi), Bentancur – Higuaín (67. Dybala), Ronaldo.

ACF Fiorentina Drągowski – Igor, Pezzella, Ceccherini – Lirola (89. Venuti), Benassi, Pulgar, Dalbert – R. Ghezzal (61. Vlahović), Cutrone (75. Sottil), Chiesa.

AC Milán - Hellas Verona FC 1:1 (1:1)

Branky: 29. Çalhanoğlu - 13. Faraoni. Rozhodčí: Chiffi – Liberti, Imperiale. ŽK:45+1. Hernández - 24. Rrahmani, 86. Pessina, 90+3. Borini, 90+5. Silvestri. ČK:68. S. Amrabat.

AC Milán G. Donnarumma – Calabria (77. Saelemaekers), Musacchio, A. Romagnoli, Hernández – Castillejo (90+3. Maldini), Kessié, Çalhanoğlu, Bonaventura – Rebić, Leao.

Hellas Verona FC Silvestri – Rrahmani, Günter, Kumbulla – Faraoni, S. Amrabat, Veloso, Lazović – Verre (70. Borini), Pessina – Zaccagni (90+4. Dawidowicz).

Atalanta Bergamasca Calcio - Janov CFC 2:2 (2:2)

Branky: 12. Tolói, 35. Iličić - 19. Criscito, 33. A. Sanabria. Rozhodčí: Massa – Meli, Di Vuolo. ŽK:52. Pašalić, 77. de Roon - 53. Behrami, 76. Romero, 85. Cassata, 89. Perin, 90+2. Criscito. ČK:82. Behrami.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, de Roon, A. Gómez, Pašalić (54. Freuler), Gosens – Iličić (76. Muriel), D. Zapata (63. Malinovskyj).

Janov CFC Perin – Biraschi, Romero, A. Masiello – Ghiglione (90+2. Goldaniga), Behrami, Schöne, Sturaro, Criscito – A. Sanabria (83. Cassata), Pinamonti (87. Destro).

S. S. Lazio - Spal 5:1 (4:0)

Branky: 4. Immobile, 16. F. Caicedo, 29. Immobile, 38. F. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli. Rozhodčí: Giua A. (ITA). ŽK:44. S. Milinković-Savić - 61. Di Francesco, 80. Missiroli.

S. S. Lazio Strakoša – Bastos, Acerbi, S. Radu (72. Vavro) – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto, Lulić (C) (61. Jony) – F. Caicedo (49. Adekanye), Immobile.

Spal Beriša – Tomović, Felipe (67. E. Zukanović), Bonifazi – Espeto, Bryan Dabo (70. Murgia), Missiroli, L. Castro (75. Valdifiori), Reca – Di Francesco, Floccari (C).

US Lecce - Turín FC 4:0 (2:0)

Branky: 11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. Lapadula. Rozhodčí: Rocchi – Mondin, Mastrodonato. ŽK:33. Majer, 43. Deiola, 76. Lapadula - 12. N'Koulou, 18. Meïté, 60. Aina.

US Lecce Vigorito – Rispoli, Lucioni (C), Rossettini, Donati – Majer (82. Paz), Deiola (57. Petriccione), Saponara (72. Šachov) – Barák – Lapadula, Falco.

Turín FC Sirigu – Djidji (58. Edera), N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón (69. Lyanco), Berenguer, Meïté, Aina – Verdi (23. Millico), Belotti (C).

Udinese Calcio - Inter Milán 0:2 (0:0)

Branky: 64. R. Lukaku, 71. R. Lukaku. Rozhodčí: Di Bello, Alassio, Valeriani. ŽK:17. Stryger Larsen, 87. Lasagna - 11. Barella, 49. Bastoni.

Udinese Calcio Musso – Becao, De Maio, Nuytinck (72. Jajalo) – Stryger Larsen, Fofana (83. Teodorczyk), Mandragora, de Paul, Sema (72. Zeegelaar) – Lasagna (C), Okaka.

Inter Milán D. Padelli – Škriniar (C), de Vrij, Bastoni – Young, Vecino, Barella, Eriksen (59. Brozović), Moses (83. D'Ambrosio) – S. Esposito (59. Alexis Sánchez), R. Lukaku.