Fotbalisté Juventusu Turín se radují z gólu.

Fotbalisté Juventusu Turín se radují z gólu. | foto: Reuters

Juventus využil dvojnásobnou přesilovku a vyhoupl se do čela

• 0
Fotbalisté Juventusu Turín vedou - minimálně do neděle - italskou ligu. Ve 22. kole Serie A totiž zdolali Chievo na jeho hřišti 2:0. Oba góly padly až po dvou červených kartách pro domácí.

Chievo nedokázalo porazit Juventus už osm let.

Hosté měli od začátku převahu, nedařilo se jim však překonat gólmana Sorrentina. Fotbalisté Chieva si však situaci zkomplikovali sami. V 37. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Bastien a v 62. minutě dostal za nesportovní chování červenou kartu Cacciatore.

Juventusu trvalo jen pět minut, než výraznou přesilovou hru zužitkoval - po Bernardeschiho přihrávce skóroval Khedira. V závěru pojistil šestou výhru hostí v řadě Higuaín, jenž ukončil 706 minut trvající čekání na ligový gól.

Juventus tak vede tabulku o dva body před Neapolí, kterou v neděli čeká domácí duel s Boloňou.

Ve druhém zápase Bergamo vyhrálo 3:0 na hřišti Sassuola. Poprvé od roku 1991 se mu podařilo zvítězit čtyřikrát po sobě venku.

Výsledky 22. kola: Sassuolo - Bergamo 0:3 (30. Masiello, 83. Cristante, 86. Freuler), Chievo - Juventus Turín 0:2 (67. Khedira, 88. Higuaín).

Chievo Verona - Juventus FC 0:2 (0:0)

Branky: 67. S. Khedira, 88. Higuaín. Rozhodčí: Fabio Maresca. Asistenti: Alessandro Giallatini, Stefano del Giovane. ŽK:35. Bastien - 22. Asamoah, 32. Higuaín. ČK:37. Bastien, 61. Cacciatore.

Chievo Verona Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Bani, Tomović (53. Gamberini), Jaroszyński – Bastien, Radovanović, P. Hetemaj (C) – Pucciarelli (46. Depaoli), Birsa (79. Meggiorini).

Juventus FC Szczęsny – De Sciglio, Barzagli (C), Benatia, Asamoah (72. Lichtsteiner) – S. Khedira, Pjanić, Sturaro (52. Bernardeschi) – Costa, Higuaín (89. Bentancur), Mandžukić.

US Sassuolo Calcio - Atalanta Bergamasca Calcio 0:3 (0:1)

Branky: 30. A. Masiello, 83. Cristante, 90. Freuler. Rozhodčí: Valeri – Santoro, Rocca. ŽK:68. Goldaniga. ČK:90+7. Goldaniga.

US Sassuolo Calcio Consigli – Peluso, Acerbi, Goldaniga, Lirola – Duncan (76. Ragusa), Magnanelli (C), Missiroli – Politano (90. Scamacca), Falcinelli (55. Matri), D. Berardi.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói (C), A. Masiello, Gosens (73. Hateboer) – Freuler, de Roon, Castagne, Cristante (90. Mancini) – Iličić, Cornelius (60. Petagna), Palomino.