Patrik Schick z AS Řím (vlevo) bojuje s hráči Bergama.

Patrik Schick z AS Řím (vlevo) bojuje s hráči Bergama. | foto: AP

Schick mohl rozhodnout, ale šanci nedal. AS Řím remizoval s Bergamem

• 1
AS Řím dotáhl dvougólové manko a v 2. kole italské fotbalové ligy remizoval s Bergamem 3:3. V závěru mohl dokonat obrat šanci střídající Patrik Schick, ale ve velké šanci neuspěl.

Souboj týmů, které vstoupily do nové sezony výhrami, začali lépe Římané. Už ve druhé minutě je efektní patičkou poslal do vedení Javier Pastore, letní posila z Paris St. Germain.

Bergamo, které v prvním kole deklasovalo Frosinone 4:0, ale ještě do poločasu získalo vedení 3:1. Po vyrovnání Timothyho Castagneho se dvakrát trefil Emiliano Rigoni, který zažil povedený debut po příchodu z Petrohradu.

Atalanta však vedení neudržela. Po hodině hry snížil Alessandro Florenzi, kterého pak nahradil na hřišti Schick. V 82. minutě vyrovnal po standardní situaci Kostas Manolas a v závěru sahali domácí po výhře. Schickův pokus však zneškodnil brankář Pierluigi Gollini. AS neporazili Bergamo v lize od roku 2014.

Italská fotbalová liga - dohrávka 2. kola: AS Řím - Bergamo 3:3 (2. Pastore, 60. Florenzi, 82. Manolas - 22. a 38. Rigoni, 19. Castagne).

Zpravodajství z neděle najdete zde, sobotní utkání jsou zde.

AS Řím - Atalanta Bergamasca Calcio 3:3 (1:3)

Branky: 2. Pastore, 60. Florenzi, 82. Manolas - 19. Castagne, 22. Rigoni, 38. Rigoni. Rozhodčí: Fabbri – Alassio, Lo Cicero. ŽK:58. N ́Zonzi - 81. Djimsiti. Diváci: 41 725.

AS Řím Olsen – Florenzi (73. Schick), Manolas, Fazio, Kolarov – Cristante (46. N ́Zonzi), De Rossi, Pastore – Ünder, Džeko, Pellegrini (46. Kluivert).

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Djimsiti, Mancini (64. Tolói), Palomino – Castagne, Valzania (54. de Roon), Pessina (50. Hateboer), Adnan – Pašalić, D. Zapata, Rigoni.