Francouzský útočník AC Milán Olivier Giroud neudržel nervy a v závěru ligového utkání v Lecce se za protesty nechal vyloučit. | foto: Reuters

Málem dokonalý obrat. Lecce zaskočilo Milán, Giroud vypěnil a dostal červenou

• 0
Brzy vedli o dva góly a málem prohráli. Fotbalisté AC Milán remizovali v Lecce 2:2 jen díky tomu, že třetí gól domácích v úplném závěru odvolal videorozhodčí. Juventus naopak ve 12. kole italské ligy nezaváhal a po skalpu Cagliari, za které nastoupil i český záložník Jakub Jankto, je v neúplné tabulce první.

V Turíně se skóre měnilo až po hodině hry, po centrovaném přímém kopu Kostiče se hlavou prosadil střední obránce Bremer. O deset minut později se trefil Brazilcův kolega ze stoperské trojice Rugani, a to opět po centru Kostiče, který tentokrát přišel z rohu. V 75. minutě Cagliari snížilo rovněž z rohového kopu. Na Dossenovu hlavičku přihrával Jankto. Hosté nenavázali na první dvě ligové výhry a s devíti body jim patří 17. místo.

AC Milán v Lecce už po deseti minutách přišel kvůli zranění o ofenzivní hvězdu Leaa, jehož nahradil Okafor. Po brankách Girouda a Reijnderse hosté v poločase vedli 2:0. Nizozemec se od letního přestupu z Alkmaaru trefil v dresu AC poprvé.

Do druhého poločasu však vstoupili lépe domácí a střídající Sansone v 66. minutě snížil. O čtyři minuty později pak asistoval u Bandovy vyrovnávací trefy. V nastaveném čase byl za vehementní protesty vyloučen Giroud.

Po následném dlouhém nákopu brankáře Falconeho si míč zpracoval Piccoli a umístěnou střelou z velké dálky rozjásal domácí fanoušky. Jejich nadšení však záhy utnul videorozhodčí, který gól odvolal kvůli faulu střelce na obránce Thiawa.

Svěřenci Stefana Pioliho v lize nezvítězili počtvrté v řadě a na první Juventus ztrácejí šest bodů. Lecce zvítězilo naposledy 22. září nad Janovem (1:0) a v tabulce je třinácté.

US Lecce - AC Milán 2:2 (0:2)

Branky: 66. Sansone, 70. Banda - 28. Giroud, 35. Reijnders. Rozhodčí: Abisso – Peretti, Mokhtar. ŽK:45. Ramadani, 62. Strefezza, 85. Piccoli, 90+2. Gonzàlez - 44. Hernández, 80. Musah, 81. Calabria, 90. Florenzi. ČK:90+3. Giroud.

US Lecce Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu – Kaba (63. Blin), Ramadani, Rafía (57. Gonzàlez) – Strefezza (C) (63. Sansone), Krstović (63. Piccoli), Banda.

AC Milán Maignan – Calabria (C) (46. Musah), Thiaw, Tomori, Hernández – Reijnders, Krunić, Pobega (71. Florenzi) – Chukwueze (79. Jović), Giroud, Leão (10. Okafor).

Juventus FC - Cagliari Calcio 2:1 (0:0)

Branky: 60. Bremer, 71. Rugani - 75. Dossena. ŽK:58. McKennie, 82. Kostić, 88. Cambiaso - 72. Luvumbo.

Juventus FC Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani – Cambiaso (88. Caviglia), McKennie, Locatelli, Miretti (66. Iling), Kostić – F. Chiesa (81. Milik), Kean (66. Vlahović).

Cagliari Calcio Scuffet – Zappa, Goldaniga, Dossena, Augello – Makoumbou, Prati, Jankto (89. Pavoletti) – Viola (67. Oristanio) – Petagna (46. Lapadula), Luvumbo (72. Šomurodov).

AC Monza - Turín FC 1:1 (0:0)

Branky: 65. Colpani - 55. Ilić. Rozhodčí: D. Doveri – D. Imperiale, F. Ricciardi. ŽK:68. Kyriakopoulos, 89. V. Carboni - 67. Gineitis, 90+4. Radonjić.

AC Monza Di Gregorio – D'Ambrosio (90. Pereira), Caldirola, A. Carboni – Ciurria (58. Birindelli), Bondo (58. Mota), Gagliardini, Kyriakopoulos – Colpani (81. V. Carboni), Pessina (C) – Colombo.

Turín FC Milinković-Savić – Tameze (86. Vojvoda), Buongiorno, Rodríguez (C) (72. Zima) – Bellanova, Linetty (34. Gineitis), Ilić, Vlašić, Lazaro – Sanabria (86. Radonjić), Zapata.