Leonardo Pavoletti (vpravo) z Cagliari střílí na branku Interu Milán.

Leonardo Pavoletti (vpravo) z Cagliari střílí na branku Interu Milán. | foto: AP

Inter Milán prohrál na půdě Cagliari, třetí místo je v ohrožení

• 0
Čtrnácté Cagliari porazilo v italské fotbalové lize 2:1 Inter Milán, který může o víkendu přijít o třetí místo v tabulce.

Interu  zůstal dvoubodový náskok před městským rivalem AC a tříbodový před AS Řím.

Všechny góly padly na Sardinii v prvním poločase. Domácí poslal do vedení ve 31. minutě Luca Ceppitelli, ale už za sedm minut vyrovnal mladý Argentinec Lautaro Martínez. Ještě do přestávky však rozradostnil Cagliari Leonardo Pavoletti povedeným volejem po centru Darija Srny.

V závěru utkání mohl zvýšit vedení domácích Nicolo Barella, ale v nastaveném čase z penalty překopl branku.

Výsledek 26. kola:
Cagliari - Inter Milán 2:1
(31. Ceppitelli, 43. Pavoletti - 38. Martínez).

Cagliari Calcio - Inter Milán 2:1 (2:1)

Branky: 32. Ceppitelli, 45. Pavoletti - 40. Lautaro Martínez. Rozhodčí: Banti – Costanzo, Manganelli. ŽK:9. Cigarini, 22. Pedro, 77. Faragò, 80. Pavoletti, 90+6. Cragno - 31. Škriniar, 67. Vecino, 73. Brozović.

Cagliari Calcio Cragno – Srna, Pisacane, Ceppitelli (C), Luca Pellegrini – Ionita (88. Padoin), Cigarini (72. Bradarić), Faragò – Barella – Pedro (82. Despodov), Pavoletti.

Inter Milán Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah (85. Candreva) – Vecino (70. Valero), Brozović (89. Ranocchia) – Politano, Nainggolan, Perišić – Lautaro Martínez.