Fotbalisté Juventusu se radují po vítězství v turínském derby. | foto: Reuters

Juventus vyhrál turínské derby, Neapol se trápila s nováčkem

• 2
Posedmé nedostali gól, podeváté za sebou vyhráli. Juventus v 25. kole italské ligy zvládl i turínské derby a dál dotírají na vedoucí Neapol. Ta se natrápila proti nováčkovi z Ferrary, tým SPAL porazila 1:0.

Turínské derby v 33. minutě rozhodl Alex Sandro.

Utkání přitom nezačalo pro Juventus dobře. Po srážce s gólmanem Siriguem se zranil argentinský kanonýr Higuaín, a přestože se pokusil pokračovat, po čtvrthodině jej musel nahradit Bernardeschi.

Právě čtyřiadvacetiletý italský reprezentant připravil jediný gól, když před bránu předložil míč Sandrovi, který už měl se zakončením lehkou práci. Další branku už zápas nepřinesl, neprosadil se ani Paulo Dybala, který v 66. minutě nastoupil po měsíci a půl dlouhé pauze zaviněné zraněním.

Domácí prohráli po sedmi zápasech, vůbec poprvé pod vedením trenéra Waltera Mazzarriho. Juventus bodoval ve 12. utkání po sobě, dohromady v nich inkasoval jedinou branku.

Favorizované Neapoli se vydařil start utkání a už od šesté minuty vedla nad Spalem Ferrara, když se po povedené kombinaci po zemi prosadil Allan. Pro brazilského záložníka to byl čtvrtý zásah v sezoně, čímž překonal svůj dosavadní nejlepší počin v Serii A, kde působí od ročníku 2012/13.

V 65. minutě se domácí radovali podruhé po Hamšíkově hlavičce, avšak předčasně, neboť rozhodčí po zkontrolování videa rozklíčoval ofsajd. Přesto hosté nedokázali zareagovat a poslední tři duely prohráli bez vstřelené branky.

AC Milán se mohl proti Sampdorii Janov rychle dostat do vedení, v sedmé minutě ale Rodríguezovu penaltu chytil gólman Viviano. O chvíli později se svěřenci Gennara Gattusa přece jen radovali, když po Calabriově pasu povedeně zakončil z druhé vlny nabíhající Bonaventura.

V závěru poločasu dopravil míč do sítě též domácí stoper Bonucci, po konzultaci s videorozhodčím ale sudí jeho branku neuznal kvůli ofsajdu. V druhé půli mohl přidat druhý zásah Bonaventura, trefil však břevno.

V závěru mohl vyrovnat Caprari, který však po Quagliarellově přihrávce v gólové šanci minul branku. AC Milán tak prodloužil sérii bez porážky na sedm utkání, janovský celek podlehl po pěti zápasech.

Ladislav Krejčí odehrál za Boloňu posledních dvacet minut zápasu se Sassuolem. Domácí vyhráli 2:1 a po třech prohrách bodovali, Sassuolo na vítězství čeká už sedm utkání. Benevento porazilo 3:2 Crotone, o čemž minutu před koncem rozhodl Diabaté, který v kádru nováčka hostuje z tureckého Osmanliporu. Stoper Stefan Simič za Crotone nenastoupil.

Výsledky: FC Turín - Juventus Turín 0:1 (33. Sandro),  Benevento - Crotone 3:2 (37. Sandro, 65. Viola, 89. Diabaté - 11. Crociata, 73. Benali), Boloňa - Sassuolo 2:1 (12. Poli, 88. Pulgar - 38. Babacar), Neapol - Spal Ferrara 1:0 (6. Allan), Bergamo - Fiorentina 1:1 (45.+1 Petagna - 16. Badelj), AC Milán - Sampdoria Janov 1:0 (14. Bonaventura).

AC Milán - UC Sampdoria 1:0 (1:0)

Branky: 14. Bonaventura. Rozhodčí: Doveri – Lo Cicero, Vivenzi. ŽK:71. Bonaventura - 40. Linetty, 54. G. M. Ferrari, 79. Verre.

AC Milán G. Donnarumma – Calabria, Bonucci (C), A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Montolivo (86. Locatelli), Biglia, Bonaventura, Suso – Cutrone (73. André Silva), Çalhanoğlu.

UC Sampdoria Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto (55. Verre), Torreira, Linetty – G. Ramírez (72. Kownacki) – Quagliarella (C), D. Zapata (54. Caprari).

Benevento Calcio - FC Crotone 3:2 (1:1)

Branky: 37. Sandro, 65. Viola, 89. Diabaté - 11. Crociata, 73. Benali. Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini. ŽK:25. Coda, 32. Letizia, 58. Brignola, 67. Iemmello, 67. Djuričić, 80. Sandro - 67. Budimir, 75. Benali.

Benevento Calcio Puggioni – Letizia (46. Sagna), Djimsiti, Venuti, Tosca – Sandro (C), Viola – Djuričić (78. Diabaté), Parigini (64. Iemmello), Coda – Brignola.

FC Crotone Cordaz (C) – Faraoni, Ceccherini, M. Capuano, Martella – Ar. Ajeti (57. Barberis), Mandragora, Benali – F. Ricci (80. Trotta), Crociata (50. Budimir), Nalini.

Turín FC - Juventus FC 0:1 (0:1)

Branky: 34. Sandro. ŽK:90+3. Molinaro - 65. De Sciglio.

Turín FC Sirigu – De Silvestri (80. Edera), N'Koulou, Burdisso, Molinaro – Baselli (55. Niang), Rincón, Obi (72. Acquah) – Falqué, Belotti (C), Ansaldi.

Juventus FC Szczęsny – De Sciglio, Rugani, Chiellini (C), Asamoah – S. Khedira, Pjanić, Sturaro – Costa (67. Dybala), Higuaín (15. Bernardeschi), Sandro.

Atalanta Bergamasca Calcio - ACF Fiorentina 1:1 (1:1)

Branky: 45+1. Petagna - 16. Badelj. Rozhodčí: Maresca – Carbone, Mondin. ŽK:70. Mancini, 79. Petagna - 9. Simeone, 31. Badelj, 49. Benassi, 83. Milenković, 87. Théréau. ČK:85. Milenković.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Mancini (75. Hateboer), Caldara, Palomino – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Petagna (82. Haas), Cristante (70. Iličić), A. Gómez.

ACF Fiorentina Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Astori, Biraghi – Benassi (69. Br. Dabo), Badelj, Veretout – Bastiao Dias (83. Théréau), Simeone (59. Falcinelli), Chiesa.

Bologna FC - US Sassuolo Calcio 2:1 (1:1)

Branky: 12. A. Poli, 87. Pulgar - 38. Babacar. Rozhodčí: Tagliavento – Prenna, Colarossi. ŽK:37. De Maio - 29. Peluso, 60. Goldaniga, 90+3. Ragusa. ČK:86. Goldaniga.

Bologna FC Mirante (C) – Krafth, G. González, De Maio, Torosidis (83. Helander) – Džemaili (71. Krejčí), Pulgar, A. Poli – Falletti (54. Avenatti), Destro, Di Francesco.

US Sassuolo Calcio Consigli – Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso – Missiroli (90+4. Pierini), Magnanelli (C), Duncan (70. L. Mazzitelli) – D. Berardi, Babacar (85. Ragusa), Politano.

SSC Neapol - Spal 1:0 (1:0)

Branky: 6. Allan. Rozhodčí: C. Gavillucci – A. Marrazzo, M. Bottegoni. ŽK:65. Hamšík - 40. Kurtić, 77. Felipe, 83. F. Costa, 84. Salamon.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (90+1. Diawara), Hamšík (C) (71. P. Zieliński) – Callejón (87. Rog), D. Mertens, L. Insigne.

Spal Meret – Salamon, Felipe, Vicari – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi (75. Floccari), Dramé (62. F. Costa) – Kurtić – Antenucci (C) (82. Paloschi).