GÓLOVÁ RADOST. Kameruský útočník Samuel Eto'o, střelec Interu Milán, se raduje ze své trefy | foto: AP

Inter zvládl osmigólovou přestřelku, AC Milán i Lazio mají jen bod

• 12
Šlágr 24. kola italské ligy vyhráli fotbalisté Interu Milán. Na svém hřišti porazili AS Řím 5:3 a posunuli se na třetí místo. Na vedoucí AC Milán ztrácí už jen pět bodů, protože lídr soutěže pouze remizoval 1:1 s Janovem.

AC Milán přitom vedl po Patově gólu a směřoval za výhrou, ovšem Janov, v jehož sestavě znovu nechyběl bývalý hráč Sparty Juraj Kucka, zachránila další lednová posila Floro Flores.

Také Parma se mohla spolehnout na novou posilu. Útočník Amauri, který
přišel na hostování z Juventusu, se domácímu publiku představil parádní gólovou střelou přes hlavu. Stačilo to však pouze na remízu 1:1 s Fiorentinou.

Český útočník Libor Kozák sice znovu nastoupil v základní sestavě Lazia, na své dva góly z minulého kola však nenavázal. Tentokrát ho zastoupil Hernanes z Brazílie, který precizně zahraným přímým kopem zajistil Laziu remízu 1:1 s Chievem.

ZÁDY K SOBĚ. Cristian Brocchi z Lazia Řím (vpravo) bojuje o míč s Marianem Bogliacinem z Chieva Verona

Lazio tak přišlo o třetí příčku, na té je Inter. Ten potvrdil zlepšení pod
trenérem Leonardem a proti AS Řím si připsal už devátou výhru z posledních deseti soutěžních zápasů. Hlavní zásluhu na tom měl útočník Samuel Eto'o, který dva góly dal a na další přihrál Mottovi.

Inter se však o výhru musel strachovat, přestože vedl už o tři branky a
soupeř hrál od 63. minuty bez vyloučeného Burdissa, jenž do Říma přišel
právě z Interu. Vučinič s Loriou však i v oslabení snížili na rozdíl jediného gólu a zápas zdramatizovali.

Inter však už výhru nepustil, naopak Cambiasso v poslední minutě definitivně rozhodl.

Teprve druhou výhru v posledních osmi zápasech si připsal Juventus, který porazil Cagliari 3:1. Dvě branky vstřelil útočník Alessandro Matri.

Šestadvacetiletý hráč v Juventusu hostuje právě z Cagliari. Proti svým bývalým spoluhráčům otevřel skóre po dvaceti minutách, po Aquafrescově vyrovnání pak Matri vrátil hostům v 75. minutě vedení.

Náskok ještě šest minut před koncem pojistil třetím gólem střídající Luca Toni, který tak oslavil návrat po zranění.

Krajní bek turínského celku Zdeněk Grygera zůstal pouze na lavičce.

ÚSPĚŠNÝ NÁVRAT. Uzdravený útočník Luca Toni z Juventusu se raduje ze vstřelené branky.

V novém roce neporažené Udine zdolalo trápící se Sampdorii Janov 2:0. Domácí naplno bodovali popáté z posledních sedmi utkání a na stadionu Friuli neprohráli od 19. září loňského roku.

Naopak janovské mužstvo v pátém ligovém zápase po sobě nevyhrálo a neskórovalo. Na půdě soupeřů prohrálo bez vstřeleného gólu ve všech pěti předchozích duelech.

Domácím zařídili vítězství už během prvního poločasu útočníci Alexis
Sánchez a Antonio Di Natale. Nejlepší střelec týmu oslavil stý ligový zásah v dresu Udine.

Výsledky 24. kola: Udine - Sampdoria Janov 2:0 (18. Sánchez, 40. Di Natale), Cagliari - Juventus Turín 1:3 (51. Aquafresca - 20. a 75. Matri, 84. Toni), Boloňa - Catania 1:0 (41. Portanova), Brescia - Bari 2:0 (17. Diamanti z pen., 90.+1 Caracciolo), FC Janov - AC Milán 1:1 (45. Floro Flores - 29. Pato), Lazio Řím - Chievo 1:1 (45. Hernanes - 64. Cesar), Lecce - Palermo 2:4 (17. Giacomazzi, 50. Jeda - 45. Miccoli, 57. Pastore, 60. Hernández, 62. Iličič), Neapol - Cesena 2:0 (13. Cavani, 90. Sosa), Parma - Fiorentina 1:1 (15. Amauri - 49. D'Agostino z pen.), Inter Milán - AS Řím 5:3 (35. a 63. z pen. Eto'o, 3. Sneijder, 70. Motta, 90. Cambiasso - 13. Simplicio, 75. Vučinič, 81. Loria).