Cristiano Ronaldo (vlevo) hlavičkuje v zápase s Crotone. | foto: Reuters

Ronaldo dvěma góly režíroval výhru Juventusu a opět vládne ligovým střelcům

• 2
Cristiano Ronaldo dvěma gólovými hlavičkami v závěru prvního poločasu dovedl Juventus Turín k výhře nad posledním Crotone 3:0 a vrátil se do čela tabulky střelců italské ligy. Tříbodový zisk z dohrávky 23. kola posunul "Starou dámu" na třetí místo tabulky před AS Řím, který v neděli jen remizoval bez branek na hřišti Beneventa.

Ronaldo skóroval po centrech sedm minut před přestávkou, kdy jeho trefu posvětil videorozhodčí, a pak ještě v nastavení první půle. S 18 góly se portugalský útočník posunul opět do čela pořadí kanonýrů před Romelua Lukakua z Interu.

Krátce po hodině hry překazil Ronaldovi hattrick skvělým zákrokem brankář Alex Cordaz, ale jen chvíli poté završil skóre americký záložník Weston McKennie. Juventus se přiblížil na čtyři body k druhému AC Milán, vedoucí Inter má o další čtyři víc. Juventus má oproti oběma rivalům ještě zápas k dobru.

Výsledek 23. kola:
Juventus Turín - Crotone 3:0 (38. a 45.+1 Ronaldo, 66. McKennie).

Juventus FC - FC Crotone 3:0 (2:0)

Branky: 39. Ronaldo, 45+1. Ronaldo, 66. McKennie. Rozhodčí: Marini – De Meo, Fiore. ŽK:21. Ramsey, 50. Danilo, 90+1. Frabotta - 53. Marrone.

Juventus FC Buffon (C) – Danilo, Demiral, de Ligt, Sandro (86. Frabotta) – Chiesa (86. Di Pardo), Bentancur (70. Fagioli), Ramsey (76. Bernardeschi), McKennie – Kulusevski (76. Morata), Ronaldo.

FC Crotone Cordaz (C) – Magallán, Golemić, Luperto (46. Marrone) – P. Pereira, S. Molina (72. Zanellato), Messias, Vulić, Reca (67. Rispoli) – Di Carmine (76. Rivière), Únás (72. Nwankwo).